Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme helikopterinde görevli Türk Pilot Nazım İnceler, görev süresi dolmadığı için 3 gün önce dünyaya gelen bebeğini görmeye gidemiyor.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Kamof 32 tipi yangın söndürme helikopterinde görevli Türk Pilot İnceler, bölgede çıkabilecek yangın olasılığına karşın görevi başından ayrılamadığı için 3 gün önce dünyaya gelen bebeğini göremedi.

İnceler, ''Nefise'' adını verdikleri kızını, 28 Ekim gün batımında görev süresinin sona ermesinin ardından görme şansını yakalayacak.

Bu sezon bölgedeki büyük küçük 120 yangına müdahale eden ve 200 saat uçuş yapan İnceler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyaya gelen bebeğini görememenin kendisini üzdüğünü, ancak ormanların korunmasının ne kadar gerekli olduğunu da bildiğini söyledi.

Ormanların gelecek nesillere aktarılmasının kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan İnceler, şöyle konuştu:

''Burada gün doğumundan gün batımına kadar görev yapıyoruz. Gerektiği takdirde sabaha karşı da olsa ihbar aldığımızda yatağımızdan kalkarak gün doğumunda havalanmak üzere hazırlanıyoruz. Üç gün önce kızım oldu ve halen göremedim ama öncelikli olan ormanlarımızın korunması. Bu milli serveti ve oksijeni kızıma taşıyabilirsem benim için önemli olan bu. Eşim Faslı. Eşimin vefat eden annesinin ismi Nofisa idi. Biz de aynı ismi koymak istedik ancak nüfusta kabul olmayınca Nefise koymaya karar verdik.''

Nazım İnceler, eşinin İstanbul'da yaşadığını, bebeğinin ise sadece fotoğrafını görebildiğini kaydetti.

AA