Son Dakika

Sigorta Haberleri, Güncel Sigorta haberleri ve Sigorta gelişmeleri

 • Çalınan araca anahtar teslim kasko ödemesi

  Sigorta, 18 Şubat 2019

  Çalınan araca anahtar teslim kasko ödemesi

  Sompo Japan Sigorta, sunduğu yeni ürünü “Volkswagen Kasko” ile yetkili servislerde sağladığı güvencenin yanı sıra hırsızlık ve pert hasarında aracın anahtar teslim fiyatını karşılıyor. Ek teminatlar ile aracın anahtar üstündeyken çalınmasını ve araç sahibinin kişisel eşyalarının çalınmasını da güvence altına alıyor.

 • Üçte bir fiyatına sağlık sigortası

  Sigorta, 13 Şubat 2019

  Üçte bir fiyatına sağlık sigortası

  Özel sağlık sigortası fiyatları doktor ücretleri ve tıbbi aletlerdeki fiyat tırmanışı ile kimi sigorta şirketlerinde yüzde 30'un üstünde arttı. Ancak sistemin dışında kalmadan aynı hizmeti daha ucuza almanın yolu da var. SGK'lı çalışanlar eğer özel sağlık sigortasından tamamlayıcı sağlık sigortasına geçiş yaparsa bir miktar ek prim farkıyla yenileme garantisi dahil tüm haklardan yararlanabiliyor. Üstelik üçte bir fiyatına. Fiyatlar sadece yatışlı sigorta için 500-600 lira. Ayakta ve yatarak alınan poliçe için 1.200 ile 1.600 lira arasında. Eğer kendiniz SGK'lıysanız ve yakınınızda bir SGK anlaşmalı özel hastane varsa ve yurtdışında tedaviyi şart koşmuyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası daha avantajlı. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, "Tamamlayıcı sağlık ideal ve ulaşılabilir" dedi. Rahim Ak'ın haberi

 • Sağlıklıyım de ucuz sigortayı yaptır

  Sigorta, 13 Şubat 2019

  Sağlıklıyım de ucuz sigortayı yaptır

  Aksigorta, özel sağlık sigortası ile yeni tanışacak kişiler için, uygun fiyata özel hastanelerden sağlık hizmeti alma ayrıcalığı sunuyor. Sayfalarca işlem yapmadan, sözlü beyan ile Akbank şubelerinden kolaylıkla satın alınabilen Aksigorta Kolay Sağlık Sigortası ile yıllık 550 TL primle sigortalı olunabiliyor.

 • Fındık için sigorta zamanı

  Sigorta, 13 Şubat 2019

  Fındık için sigorta zamanı

  Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, Türkiye genelinde fındık ürünü için poliçe tanzimlerinin 10 Mart tarihinde sona ereceği hatırlatılarak, üreticilere yüzde 67’ye varan devlet desteğinden faydalanmaları ve Tarım Sigortaları’nı yaptırmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

 • Axa, Altınordu'yu yalnız yürütmedi

  Sigorta, 13 Şubat 2019

  Axa, Altınordu'yu yalnız yürütmedi

  Altınordu değerlerinin gelecek nesillere aktarılması için gerçekleştirilen iş birliği kapsamında AXA Sigorta, sporcu, antrenör ve çalışanlarının yanı sıra kulübün taşınmazlarını sigorta güvencesi altına alıyor ve 6. Uluslararası U12 İzmir Cup çalışmalarını destekliyor. Altınordu FK Başkanı Seyit Mehmet Özkan "Axa Sigorta futbol sektöründe sadece Liverpool ile bir iş birliği içerisinde ve Liverpool gibi biz de yalnız yürümüyoruz. Bu ülkenin çocukları için el ele veren güçlü kurumlarla birlikteyiz” diye konuştu.

 • Güneş'in aktif müşteri sayısı 1,5 milyonu geçti

  Sigorta, 13 Şubat 2019

  Güneş'in aktif müşteri sayısı 1,5 milyonu geçti

  Güneş Sigorta, prim üretimini bir önceki yıla oranla yüzde 15 artırarak 1 milyar 907 milyon liraya çıkardı. Türkiye çapına yayılan 1.418 acente, 97 broker ve 1.339 banka şube kanalı sayesinde ise, aktif müşteri sayısı 1,5 milyonu geçti. Güneş Sigorta’nın müşteri odaklı hizmet ve etkin dijitalleşme anlayışı çerçevesinde yeniden yapılanma süreçlerini tamamladığını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli; “2019 yılında ise dengeli portföy, etkin ürün ve kampanya yönetimimizle acentelerimizi ve diğer dağıtım kanallarımızı destekleyecek, birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

 • Bakan Pakdemirli'den çiftçilere iyi haber

  İş-Yaşam, 09 Şubat 2019

  Bakan Pakdemirli'den çiftçilere iyi haber

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal üretimin devamı ve en kısa zamanda yaraların sarılmasını sağlayabilmek için TARSİM sigortası dışında olan vatandaşlara 1 Temmuz'dan bugüne kadar olan bütün felaketleri kapsayacak şekilde bir ödeme yapılacağını bildirdi.

 • Aksigorta yüzde 30 büyüdü

  Sigorta, 08 Şubat 2019

  Aksigorta yüzde 30 büyüdü

  Aksigorta, 2018 yılında yüzde 30 büyüyerek 3,4 milyar TL prime ulaşırken, 228 milyon TL kar elde etti. 2018’de prim üretimini, önceki yıla göre yüzde 30, karını yüzde 79 artıran Aksigorta, trafik branşında yüzde 95, kasko branşında yüzde 12, motor dışı branşlarda yüzde 14 büyüme kaydetti. Aksigorta’nın hisse senedi 2018’de %21 getiri sağlarken BİST 100 endeksi üzerinde performans gösterdi.

 • Ekonomiye 107 trilyon liralık güvence

  Sigorta, 07 Şubat 2019

  Ekonomiye 107 trilyon liralık güvence

  Türkiye Sigorta Birliği'nin (TSB) düzenlediği Sigorta ve Emeklilik Sektörü Strateji Belirleme Çalıştayı'nda konuşan TSB Başkanı Can Akın Çağlar, sigortacıların Türkiye ekonomisinde 107 trilyon liralık bir büyüklüğü güvence altına altığını kaydederek bugününü koruyamayan toplumların geleceğe güvenle bakamadığını da söyledi. Sigortacıların geçen yıl 53 bin insana toplamda 35 milyar lira hasar ödediğini anlatan Çağlar, BES ve diğer alanlardaki tasarrufların 142 milyar liraya ulaştığı bilgisini verdi. Rahim Ak'ın haberi

 • Sigortacılar yarın 5 yıllık stratejiyi belirliyor

  Sigorta, 06 Şubat 2019

  Sigortacılar yarın 5 yıllık stratejiyi belirliyor

  Türkiye Sigorta Birliği sigorta ve emeklilik sektörünün büyütülmesi için gelecek beş yıllık stratejilerini belirleyecek. TSB’den yapılan açıklamaya göre Başkan Can Akın Çağlar’ın ev sahipliğinde, 7 Şubat tarihinde (yarın) başta kamu otoritesi olmak üzere tüm paydaşların katılımı ve desteği ile yapılacak olan çalıştay bir gün sürecek. Yurtdışından,konularında isim yapmış uluslararası uzmanların da konuşmacı olarak katılacağı Çalıştay’da teknolojik gelişmelerin sigorta ve emeklilik sektörlerini nasıl etkilediği ele alınacak; son gelişmeler ile global sigorta ve emeklilik piyasalarındaki aktörlerin uygulamaları hakkında bilgi paylaşımında bulunulacak.

 • Siber saldırı zararı doğal afetleri 3'e katladı

  Sigorta, 04 Şubat 2019

  Siber saldırı zararı doğal afetleri 3'e katladı

  İş dünyasındaki en büyük riskleri mercek altına alan Allianz 2019 Risk Barometresi’nde siber tehdit ilk kez, iş kesintisi ile birlikte birinci sırayı paylaştı. Siber tehditler, iş kesintisini tetikleyen nedenler arasında yangın ve doğal afetleri geçerek en korkulan risk oldu. Araştırmada Türkiye, doğal afetlerin en yüksek risk olarak gösterildiği beş ülke arasında yer alıyor. Küresel olarak, 2019 ve sonrası için iş dünyasının en büyük meselelerinden biri haline gelen siber suçların neden olduğu zarar bugün 600 milyar dolara çıktı. Bu da, doğal felaketlerden kaynaklanan son on yıllık ortalama 208 milyar dolar ekonomik zararın üç katına denk geliyor.  

 • Anadolu 7 alanda liderliğini pekiştirdi

  Sigorta, 04 Şubat 2019

  Anadolu 7 alanda liderliğini pekiştirdi

  Anadolu Sigorta 2018 yıl sonu finansal sonuçlarını açıkladı. Anadolu Sigorta’nın toplam prim üretimi, yüzde 22 oranında artarak 5,7 milyar TL’ye ulaştı. Sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü İlhami Koç, “2018 yılı hem büyüme hem de karlılık açısından istediğimiz sonuçlara ulaştığımız bir yıl oldu. Pazar payımız yüzde 11,76’dan yüzde 11,94’e çıktı. Yangın ve doğal afetler, kasko, tekne, nakliyat emtia, genel sorumluluk ve havacılık branşlarındaki liderliğimizi pekiştirdik” dedi.

 • Kadınlara özel kritik hastalık sigortası

  Sigorta, 04 Şubat 2019

  Kadınlara özel kritik hastalık sigortası

  Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası ile kadınlar, kadın hastalıklarına karşı kendini güvenceye alırken Misafirim Güvende Sağlık Sigortası ile de yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de ikamet ettikleri süre boyunca sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor.

 • Güneş Sigorta'ya 3 atama birden

  Sigorta, 01 Şubat 2019

  Güneş Sigorta'ya 3 atama birden

  Güneş Sigorta'da üst yönetim atamalarına devam ediyor. 2 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Mali İşler Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Saltuk Buğra Sürüel atandı. 10 Ocak 2019 tarihi itibarıyla Güneş Sigorta Hasar Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini Mahmut Emre Bayram üstlendi.01 Şubat 2019 tarihi itibarıyla ise Güneş Sigorta Strateji ve Sistem Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhad Satoğlu göreve başladı.

 • Kuraklık sigortası uzatıldı

  Sigorta, 01 Şubat 2019

  Kuraklık sigortası uzatıldı

  Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, üreticilerden gelen yoğun talepler doğrultusunda, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası’nda buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale ürünleri ile bu ürünlerin sertifikalı tohumlukları için poliçe son kabul tarihinin 31 Ocak olduğu lokasyonlarda bu tarihin 15 Şubat’a kadar uzatıldığı bildirildi.

 • Dört dörtlük sigorta

  Sigorta, 28 Ocak 2019

  Dört dörtlük sigorta

  Aksigorta yeni ürünü ile KOBİ’lerin yangın, hırsızlık, doğal afetler (deprem, sel, kar ağırlığı, dolu, fırtına) gibi farklı risklerini tek gücence altına alıyor. Dört Dörtlük İş Yeri Sigortası, AKbank müşterilerine avantajlı sigorta ikmanları sağlıyor.

 • Galatasaray'ın yeni sigortası

  Sigorta, 28 Ocak 2019

  Galatasaray'ın yeni sigortası

  Doğa Sigorta, Galatasaray Profesyonel Erkek Basketbol (A) takımına isim sponsoru oldu. İki taraf arasındaki anlaşmaya göre, 2018/2019 ve 2019/2020 basketbol sezonu için geçerli olmak üzere, Galatasaray Erkek Basketbol takımının ismi “Galatasaray Doğa Sigorta” olacak.

 • Bir Usta Bin Usta'ya ödül

  Sigorta, 28 Ocak 2019

  Bir Usta Bin Usta'ya ödül

  Anadolu Sigorta’nın kaybolmaya yüz tutan meslekleri canlandırmak ve geleceğin yetenekli ustalarını yetiştirmek için hayata geçirdiği projesi “Bir Usta Bin Usta”, İDA tarafından düzenlenen PRİDA ödül töreninde Sürdürülebilir Başarı kategorisinde proje ödülünün sahibi oldu.

 • Japon sigortacı 'yerküreye saygı' dedi

  Sigorta, 28 Ocak 2019

  Japon sigortacı 'yerküreye saygı' dedi

  Sompo Japan Sigorta, yerküredeki yaşamın devamlılığını ciddi boyutta tehdit eden küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda önce toplumsal sonra bireysel düzeyde farkındalık yaratacak 360 derecelik uzun soluklu bir kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

 • Sahte sigorta şoku!

  İş-Yaşam, 06 Kasım 2015

  Sahte sigorta şoku!

  2013’ten sonra SGK bildirgesi ve Vergi Dairesi Otomasyon Projesi kayıtlarının sorgulanmasıyla sahte sigorta yaptıranlar tespit ediliyor

 • Sigorta şirketlerinin prim üretimi arttı

  İş-Yaşam, 23 Kasım 2015

  Sigorta şirketlerinin prim üretimi arttı

  Sigorta şirketlerinin prim üretimi yüzde 17,1 artışla 24,5 milyar TL'ye ulaştı

 • Yüzde 68 daha ucuz ‘açık mavi’ sigorta

  İş-Yaşam, 14 Mart 2016

  Yüzde 68 daha ucuz ‘açık mavi’ sigorta

  Özel sağlık sigortası yaptıramayan iyi maaş alan mavi yakalılar ile düşük ücret alan beyaz yakalıları hedefleyen tamamlayıcı sağlık sigortası sektörde ‘açık mavi sigorta’ olarak ifade ediliyor. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, devletin sistemi desteklemesi gerektiğini belirtirken söz konusu sigorta ile özel hastanede yüzde 68 daha ucuza tedavi olmak mümkün görünüyor

 • ASF Sigorta ‘Milyonerler Kulübü’nde

  İş-Yaşam, 04 Mayıs 2016

  ASF Sigorta ‘Milyonerler Kulübü’nde

  Bulunduğu her sektörde başarıya koşan FDN Grubu, şimdi de ASF Sigorta ile unvanlarına bir yenisini daha ekledi ve Milyonerler Kulübü üyesi oldu

 • Sigorta şirketleri o ödemelere başladı!

  İş-Yaşam, 30 Temmuz 2016

  Sigorta şirketleri o ödemelere başladı!

  FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde meydana gelen hasarlar, birçok sigorta şirketi tarafından "lütuf ödemesi" adı altında karşılanmaya başlandı

 • Sigorta zorunluluğu geldi!

  Teknoloji, 27 Temmuz 2017

  Sigorta zorunluluğu geldi!

  Türkiye'de insansız hava araçlarına (İHA) getirilen sigorta zorunluluğu Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

 • Sigorta primleri ne zaman ödenecek?

  İş-Yaşam, 21 Aralık 2017

  Sigorta primleri ne zaman ödenecek?

  SGK, yaptığı açıklamada 2017 Kasım ayı ile ertelenen 2017 Şubat ayına ilişkin sigorta primlerinin, 2 Ocak 2018'e kadar ödenebileceğini belirtti.

 • Rekabet Kurulu'ndan 8 sigorta şirketine soruşturma

  İş-Yaşam, 06 Haziran 2018

  Rekabet Kurulu'ndan 8 sigorta şirketine soruşturma

  Rekabet Kurulu, 8 sigorta şirketi hakkında soruşturma açtı. Rekabet Kurumunun internet sitesinde duyurduğuna göre, 8 şirket hakkında rekabeti sınırlayıcı anlaşma yaptıkları iddiasıyla soruşturma açıldı

 • İsteğe bağlı sigorta kaç yıl ödenir?

  Merak Edilenler, 02 Eylül 2018

  İsteğe bağlı sigorta kaç yıl ödenir?

  Bir işte sigortalı olarak çalışmayan kimseleri, prim ödemeleri koşuluyla sigortalayan sigorta türüne isteğe bağlı sigorta denir. Peki, isteğe bağlı sigorta kaç yıl ödenir? Merak edilen tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz...

 • Gündelikçiye kolay sigorta

  Sosyal Güvenlik, 15 Eylül 2018

  Gündelikçiye kolay sigorta

  Yüz binlerce aile, ev hizmetlerine yardımcı olması için ayın belli günlerinde gündelikçi çalıştırıyor. Ayda on günden az gündelikçi çalıştıranların sigorta yaptırmaması halinde yaptırım var mı? Sigorta yaptırmanın avantajları neler? Gündelikçi nasıl sigortalanır? İşte cevaplar.

 • Trump'ın 'tweet'lerine karşı sigorta önerisi

  Sigorta, 16 Ocak 2019

  Trump'ın 'tweet'lerine karşı sigorta önerisi

  Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu Başkanı Can Akın Çağlar, ABD Başkanı Donald Trump'ın tweetleri ile dünya ekonomisini etkileme potansiyeline değinerek "Belki de uluslararası siyasi söylemin de absorbe edilmesi için bir sigorta geliştirsek sanki fena olmaz gibi gözüküyor. Aksi takdirde her gün bir twitle uyanan ve ona göre ekonomin şekillendiği bir dünyanın çok sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sağlaması çok mümkün değil" dedi. Çağlar "Türkiye'nin hassaslaştığı dönemlerde sıcak para denilen portföy yatırımlarının hızla Türkiye'den çıkması bize kur atakları olarak yansıyabiliyor. Bundan dolayıdır ki Milli Tasarruf Seferberliği ilan etmeliyiz" diye konuştu.

 • Bupa, Acıbadem Sigorta'nın satın almasını tamamladı

  İş-Yaşam, 22 Ocak 2019

  Bupa, Acıbadem Sigorta'nın satın almasını tamamladı

  Uluslararası sağlık şirketi Bupa, Türkiye'nin en büyük ikinci sağlık sigortası şirketi Acıbadem Sigorta ile ilgili satın alma sürecinin tamamladığını açıkladı.

 • Sigorta poliçesi alana maç bileti ücretsiz

  Sigorta, 08 Şubat 2019

  Sigorta poliçesi alana maç bileti ücretsiz

  Doğa Sigorta, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'na sponsor oldu. Doğa Sigorta CEO'su Nihat Kırmızı düzenlenen basın toplantında "Belirli bir tutarın üstünde poliçeyi Doğa Sigorta'dan yaptıranlara Galatasaray basketbol maçları için bilet vereceğiz. Böylece maçları izlemeye gelen seyirci sayısını da artırmış oluruz" diye konuştu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de "Böyle bir dönemde elini taşın altına koyan Doğa Sigorta'nın bu davranışı unutulmayacak" dedi. Rahim Ak'ın haberi

 • Altınordu'nun değerler ortağı: AXA Sigorta oldu

  Futbol, 12 Şubat 2019

  Altınordu'nun değerler ortağı: AXA Sigorta oldu

  AXA Sigorta, Altınordu Futbol Kulübü’nün 'Değerler Ortağı' oldu. Altınordu değerlerinin gelecek nesillere aktarılması için gerçekleştirilen iş birliği kapsamında AXA Sigorta, sporcu, antrenör ve çalışanlarının yanı sıra kulübün taşınmazlarını sigorta güvencesi altına alacak ve 6. Uluslararası U12 İzmir Cup çalışmalarını destekleyecek