Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın çağrısıyla tüm Türkiye'de başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Nazilli Halk Eğitim Merkezi tarafından da okuma-yazma kursları açıldı.

DHA'nın haberine göre, kurslara yılbaşından bu yana 300 kişi katıldı. 3 ay süren kurslar sonucunda okumayı öğren 120 kursiyere okur-yazar belgesi verildi. Kurslardan son olarak mezun olan kursiyerlere Nazilli Halk Eğitim Merkezi'nin alt katında bulunan Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde düzenlenen törenle okur-yazarlık sertifikaları dağıtıldı.

Törene, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Turan, Nazili İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, kurs öğretmenleri ile kursiyerler katıldı. Kursiyerler arasındaki 84 yaşında okuma-yazma öğrenen Hacer Büyükyapıcı büyük ilgi gördü. Büyükyapcı'ya okur-yazarlık sertifikasını Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük verdi. Kaymakam Küçük, Büyükyapıcı'yı ilerleyen yaşına rağmen kursa katılarak örnek olduğu için kutladı.

Okama-yazma öğrenen Büyükyapıcı ise mutluluğunu, "Kursumuz çok güzel geçti. Hiç zorlanmadım. Daha önce okuma-yazma bilmediğim için birçok işimde başkalarının yardımına ihtiyaç duyuyordum. Artık her şeyi kendim yapabilirim" sözleriyle dile getirdi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri