Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde Aizonai Antik Kenti'nde bir araya gelen milletvekilleri, bölgede turizmin canlandırmasına ilişkin projelere dair basınla bir araya geldi. TarihçiYazar Tuna İşleyen, Kütahya Milletvekillerine 'Sülyebâla'dan Sülye'ye, Sulye'den Günlüce'ye adlı etnografik eserini hediye etti.
Araştırmacı Tarihçi Yazar Tuna İşleyen, "Sülyebâla bir medeniyettir. Roma dönemine ait izlerin yanı sıra Türklerin Anadolu'ya ayak basması sonrasında da çeşitli yerleşim yerleri oluşturulmuştur. Büyük bir alanda yerleşim yeri iken bugün Emet'in bir köyü olsa da geçmişte özellikle Milli mücadele yıllarında büyük kahramanlıkları ile tarihin satırlarına adını altın harflerle yazdırmıştır. Biz de bu vesile ile memleketimiz hakkında birkaç cümle de olsa bunu ifade edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Kütahya haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Kütahya Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.