Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması

Ekim ayı boyunca her Salı akşamı, 'Yerli Film Kuşağı' ile TV'de ilk filmler Show TV ekranlarında sinema tutkunlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Yönetmenliğini Sermiyan Midyat'ın üstlendiği, oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Sermiyan Midyat, Ercan Kesal, Mahir İpek, Gülhan Tekin ve Dilek Yorulmaz gibi usta isimlerin yer aldığı 2013 yapımı film "Hükümet Kadın 2", bu akşam TV'de ilk kez Show TV'de!"Hükümet Kadın" filminden 7 yıl önce... Yıl 1949. Mevsim Bahar. Yasaklı yıllar. Kitaplar, gazeteler, kelimeler hüküm giymiş; hürriyet dedikleri hep vaat, hep vaat... Tek umut; açılan sandık sayısı ve geçerli oy sayıları!

Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı Xate, henüz kendini bekleyen bu başkanlık görevinden habersiz, Midyat Belediye Başkanı Aziz Veysel'in eşi olarak yaşamaktadır.

Kasabanın iflah olmaz başkan adayı Faruk, hala gözde bekar olarak hayatına devam etmektedir. Belediye başkanı olmak için kendi kendine gelin güvey olan Faruk, film boyunca güvey olmak konusunda da epey yol kat eder.

Xate, bir sabah Aziz Veysel'i başkanlık görevine uğurlarken kötü bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz, Xate ile Faruk'u yeniden karşı karşıya getirecektir. Üstelik ağzından yalan çıkamayan Xate ile yeri gelince kendine
bile yalan söyleyebilen Faruk, meydanlarda seçim vaatleri ile yarışacaktır.

Demet Akbağ ve Sermiyan Midyat'la kahkaha ve eğlence dolu bir rekabete hazır olun...

"Hükümet Kadın 2", bu akşam saat 20.00'de TV'de ilk kez Show TV'de!

BAKMADAN GEÇME