Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ramazan BAYRAM TATİLİ kaç gün, 9 güne uzatıldı mı? Ramazan Bayram tatili ne zaman, hangi günlere denk geliyor, 1 Mayıs hafta sonu ile birleşecek mi, 9 güne çıkarılacak mı?
    1

    Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala büyük heyecanla beklenen Ramazan Bayramı tatilinin ne zaman ve kaç gün olduğu araştırılmaya başlandı. Ramazan ayında farz olan oruç ibadetlerini yerine getiren Müslümanlar Kadir Gecesi’nin ardından bayram sevincini yaşayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler takvimine göre Ramazan ayı bu yıl 2 Nisan 2022 tarihinde başlarken Ramazan bayram tatili ise Mayıs ayına denk geliyor. 1 Mayıs gününe denk gelen Arefenin bir sonraki hafta sonu ile birleşmesiyle birlikte Ramazan bayram tatilinin 9 gün olabilme ihtimali üzerinde duruluyor. İşte, bayram tarihi ve konuya ilişkin detaylar...

    2

    2022 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

    1 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı Arefesi

    2 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 1. günü

    3 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 2. günü

    4 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı 3. günü

    3

    RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK 2022

    Ramazan Bayramı tatili her sene 3 gün kutlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında arefe günü de yarım gün resmi tatil olarak kabul ediliyor. Ramazan Bayramı'nın üç günü de resmi tatil olarak geçiyor.

    4

    BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

    Her sene 3 gün olarak kabul edilen Ramazan Bayramı'nın hafta sonuyla birleştirilip 9 gün tatil olarak kutlandığı seneler olmuştu. Bu sene Ramazan Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağına dair bir açıklama henüz yapılmadı.

    2022 RAMAZAN BAYRAMI İMSAK VE İFTAR SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

    Haberi Hazırlayan: Mete Ertunç Sevilir

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ