Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Rıdvan Dilmen: Aziz Yıldırım gelmiş geçmiş en iyi başkan - Futbol Haberleri
    1

    Yorumcu Rıdvan Dilmen, Levent Özçelik'in sunduğu Futbolun Zirvesi programında, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki durumu, Fenerbahçe'de yapılacak kongre, ve Ersun Yanal'ın Trabzonspor'daki geleceği hakkında görüşlerini paylaştı.

    2

    Rıdvan Dilmen yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

    "Futbolun annesi de babası da Şampiyonlar Ligi'dir. Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi de arkasından gelir. UEFA Avrupa Ligi demiyorum bakın. Bizden başka kimse önemsemiyor bu kupayı. İngiliz takımları Z takımlarıyla çıkıyor bu maçlara."

    3

    "Medya, Cumartesi'den Salı 21.45'e kadar Ali Palabıyık'ı ve hatalarını konuştu durdu. Beşiktaş'a da soruldu bunlar. Ancak Beşiktaş hiç ilgilenmedi ve o maçı bırakıp Leipzig maçına odaklandılar. Maçı da kazandılar. Beşiktaş artık hem tecrübeli hem de Şampiyonlar Ligi takımı."

    4

    "Taraftar tabii ki çok önemli. Beşiktaş taraftarı yıllardır böyle. Ancak ben taraftarların rakipleri çok etkileyeceğini düşünmüyorum. Tam tersi ev sahibini ve hakemi baskı altına alacağını düşünüyorum."

    5

    "Leipzig takımı Almanya'da ne tribünlerde oynuyor. Dortmund deplasmanı 80 bin kişi. Belki o oyuncunun sağlık problemleri vardır. Ben bu atmosferden deplasman takımlarının olumlu etkileneceğini düşünüyorum. Beşiktaş takımını da baskı altına alıyordur."

    6

    "Ben kendi programımda da Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi sonrası konuşmadım. Çünkü önemli bir Leipzig maçı vardı Beşiktaş'ın."

    13

    "Aziz Yıldırım bence Türkiye'de gelmiş geçmiş en iyi başkandır. Yaptıklarıyla, kulübe katkılarıyla... Tabii ki hataları da oldu bu zamana kadar ama böyle düşünüyorum."

    14

    "Ali Koç da Fenerbahçe taraftarını oldukça heyecanlandırdı. Şu anda hiçbir taraftar, Ali Koç'a hayır demez. Aziz Yıldırım'dan farklı ne başkan adayları gelmişti ama Fenerbahçe taraftarı hiç heyecanlanmamıştı."

    15

    "Beşiktaş maçı Ersun Yanal'ın son maçı olabilir. Temenni etmem ama gözüken o. Kaybetse de temenni etmem. "

    16

    Selahattin beyle (Aydoğdu) geçen hafta karşılaştım kafede. Misafiriniz yoksa bir şeyler içelim dedi. Selahattin bey kim? TFF üyesi... Selahattin beyin ne işi var bizim federasyonda?

    17

    Selahattin beye keşke bıraksan dedim. Yüzüne söyledim. Bunu televizyonda da söylemişsin dedi. Benim bir şey yaptığım yok ki dedi. Türkiye'nin futbol direktörünü gönderiyorsunuz, onun kavga ettiği kişiyi tutuyorsunuz.

    18

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ