HABERTURK.COM

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 20.53’te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 13.20 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin ardından, Sivrice'de 3,6, 3.7 ve 3.1 büyüklüğünde 3 deprem daha meydana geldi. 

VALİ KALDIRIM: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım yaşanan 5.0 şiddetindeki depremin ardından yaptığı yazılı açıklamada, “Bu akşam saat 20:53’de merkez üssü Sivrice olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlgili tüm ekiplerimizle saha çalışmalarımız devam etmektedir, şu ana kadar olumsuz bir durum yoktur. Aziz şehrimize geçmiş olsun" dedi.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Naci Görür, Elazığ’da saat 20:55’de yaşanan 5.1 şiddetindeki depreme ilişkin Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Görür açıklamasında, “Arkadaşlar demin Elazığ’da 5.0 büyüklüğünde deprem oldu. Tahminim bu deprem bir önceki 6.8 büyüklüğündeki depremde fayın kırılmayan doğu ucunun  kırılması sonucu oldu. Malum, büyük deprem fayın daha çok Pütürge, Malatya tarafını ağırlıklı olarak kırmıştı” dedi.

HABERTÜRK SON DEPREMLER SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

SON DEPREMLER - 19 MART 2020

AFAD'ın verilerine göre, Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremler şöyle:

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) verilerine göre, Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremler şöyle: