Fenerbahçe: 70 - UMMC Ekaterinburg: 61
Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Final ilk maçında Fenerbahçe, Ekaterinburg'u 70-61 mağlup ederek adını finale yazdırdı
![F.Bahçe tarih yazdı!](/images/dummy/placeholder-image.gif)
FENERBAHÇE: 70 - UMMC EKATERİNBURG: 61
SALON: Divs Arena
HAKEMLER: Jasmina Juras, Michele Rosi, Marko Vuckovic
FENERBAHÇE: Birsel Vardarlı Demirmen 4, Quigley 17, Lavender 21, Parker 4, Verameyenka 13, Gruda 5, Ayşe Cora , Pelin Bilgiç 6, Esra Ural, Melis Gülcan, Melisa Korkmaz
BAŞANTRENÖR: Fırat Okul
UMMC EKATERİNBURG: Toliver 7, Nolan 2, Taurasi 26, Lyttle 6, Griner 7, Meesseman 2, Baric 11, Torrens, Vieru, Arteshina
BAŞANTRENÖR: Olaf Lange
1. PERİYOT: 10-14 (Fenerbahçe lehine)
DEVRE: 28-33 (Fenerbahçe lehine)
3. PERİYOT: 49-46 (UMMC Ekaterinburg lehine)
5 FAUL: Verameyenka (Fenerbahçe)
BAKAN KILIÇ'TAN TEBRİK
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Final ilk maçında Rusya'nın UMMC Ekaterinburg ekibini 70-61 yenerek finale yükselen Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nı tebrik etti.
Kılıç, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı:
"FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Final ilk maçında Rus ekibi UMMC Ekaterinburg'u 70-61 yenerek finale yükselen Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nı kutluyorum. Finale kalarak şimdiden büyük bir başarıya imza atan Fenerbahçe Tadın Basketbol Takımı'nda bu başarıda emeği geçen oyuncuları, teknik kadroyu, yöneticileri ve sarı-lacivertli camiayı tebrik ediyorum. Final karşılaşmasında da temsilcimize başarılar diliyorum."