Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Beşiktaş'ın Kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan İspanyol futbolcu, "Teklifi değerlendirdiğimde Beşiktaş'a gelmenin benim için çok hoş olacağını düşündüm ve buraya geldim. Beşiktaş'a geldiğim için çok mutluyum. Uzun süredir İspanya'da oynuyordum. Evimin dışarısına çıkmak enteresan olacak. Benim için yeni bir lig. Çok heyecanlıyım. Umarım her şey çok güzel olur" dedi..
 
Siyah beyazlı kulübü daha önceden de takip ettiğini belirten Alexis, "Gözüm her zaman Beşiktaş'ın üzerindeydi. Beşiktaş'ı daha önceden de takip ediyordum. Türkiye'ye her yıl çok önemli futbolcular geliyor. Onları takip ediyorum. İlk defa Türkiye'ye geldim. Buradaki insanları tanımak istiyorum. Beşiktaş taraftarlarının beni hava limanında karşılamasından çok etkilendim. Buradaki taraftarlar İspanya'ya göre daha heyecanlı ve duygusallar. Taraftarlarımıza beni karşıladıkları için çok teşekkür ederim. Ama onlara esas mesajımı saha içerisinde vereceğim" ifadeleri kullandı. 
 
Sezon sonunda şampiyonluk görmek istediğini belirten Alexis, "Bu yolda çok çalışacağım ve alçak gönüllü olacağım. Benim için her zaman sahada her şeyimi verdiğimi söylerler. Saha içerisinde takımımı savunmak için her şeyi yaparım. Çok heyecanlıyım. Umarım birlikte birçok başarıya imza atacağız" diye konuştu. 

 
Sadece "Alexis" ismini kullandığını, takma bir adı olmadığını belirten İspanyol futbolcu, "Dövmelerimin benim için özel anlamları var. Hayatımda sıra dışı bir olay olduğu zaman bu olayları dövme yaptırarak simgeleştiriyorum. Ben neşeli insanları çok seviyorum. Neşeli olmak mutluluğun bir göstergesidir. Futbol sahası içerisinde de mutlu olan insanlar performanslarını daha iyi sergilerler" dedi. 
 
Malaga'da oynadığı ilk maçı unutamadığına değinen Alexis, "Kendi evimde insanların önüne çıkmak çok heyecan vericiydi. Bir de Valencia'da oynarken İspanya Kral Kupasını kazanmak benim için çok özeldi" ifadelerini kullandı.