Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Altınordu Genel Kaptanı Sedat Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, Mazlum Demir'in kulübü Menemen Belediyespor'un transferi zora koşmak adına sürekli bir çaba içerisinde olduğunu belirtti.

Bu nedenle Mazlum Demir'in transferinden vazgeçtiklerini aktaran Gündoğdu, şunları kaydetti:

"Herkes için yararlı bir iş olacaktı ancak Altınordu, ilkeler ve prensiplerle yönetilen bir kurumdur. Menemen Belediyespor'un Mazlum Demir konusundaki tavrı, ne yazık ki bu prensiplerimizin dışında yer almaktadır ve bu nedenle oyuncunun transferinden vazgeçilmiştir."

ÜSTÜN BİLGİ TERCİHİNDEN MEMNUN
Sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun Kayseri Erciyesspor'dan transfer ettiği Üstün Bilgi, kariyeri açısından doğru tercih yaptığını belirtti.

Üstün Bilgi, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, bir forvet oyuncusu olarak çok gol atmayı, kariyer rekoru kırmayı elbette istediğini ancak tüm bunların hedefe ulaşılmaması halinde bir anlamının olmadığını kaydetti.

Bu nedenle Altınordu'nun sistemine uyum sağlamak, ekibin bir parçası olmak ve hedefe kol kola gitmenin çok daha önemli olduğunu belirten Üstün, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bir takım, farklı ancak uyumlu parçalardan oluşur. Tıpkı bir dişli gibi. Şu anda bu sistem, kusursuz çalışmaya başladı. Gençlerle bizim uyumumuz, herkesin hedefine odaklanması, kamp ortamı ve kokladığımız hava, bizi başarıya doğru götürecek temel faktörler. Bunu her gün daha da geliştirip, yolumuza devam etmeliyiz. Bugüne kadar Süper Lig dahil her kategoride forma giyip 89 gol attım. Bursa gibi bir futbol ekolü içerisinde yetiştim. Altınordu'da gerçekten bambaşka bir atmosfer gördüm. Hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadım kısa sürede takıma uyum sağladım. Bu formayı giyeceğim için çok mutluyum ve gerçekten kariyerim açısından çok doğru tercih yaptığımı düşünüyorum."