Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe, kulüp hesaplarından birine Mustafa Kaan Ünal isimli bir şahıstan "Fetöcü Fener'e Himmet Parası" notuyla 1 TL gönderildiği ve aynı meblağın iade edildiğini açıkladı.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle; 

"Kulübümüzün muhasebe görevlilerinin 22.08.2016 günü rutin çalışmaları sırasında, kulüp hesaplarından birine, Mustafa Kaan Ünal isimli bir şahıstan “FETÖCÜ FENER’E HİMMET PARASI” notuyla 1 TL gönderildiği tespit edilmiştir.
 
Konunun fark edilmesi üzerine; bahse konu şahsa, “Atatürk’ün Takımı Fenerbahçe Himmet Parası Kabul Etmez” notuyla aynı meblağ geri gönderilmiştir.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübü olup her türlü gerici, yıkıcı ve bölücü akımlara karşı tarihinin her aşamasında mücadele etmiştir. Nitekim FETÖ’nun devlete ve sivil organizasyonlara sızma ve bu kurumları ele geçirme girişimi Türkiye’de ilk defa FENERBAHÇE tarafından püskürtülmüştür. Bugün itibariyle taraflı tarafsız toplumun her kesimi FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’NÜN, FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ karşısındaki mücadelesini açıkça takdir etmektedir.
 
Bu bağlamda, adı geçen şahısla ilgili suç duyurusu yapılmıştır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarız."
 
 

ÜNAL: EĞLENCE AMAÇLIYDI
Fenerbahçe yönetiminin sert açıklama yapıp suç duyurusunda bulunduğu Mustafa Kaan Ünal, gelen tepkiler üzerine kendi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Ünal, “Fenerbahçe Kulübü’ne 1 TL’yi ben gönderdim arkadaşlar. Eğlence amaçlıydı. Koskoca kulüp beni ciddiye alıp açıklama yapıyor, ne dersin? Soranlara; kimsenin adamı değilim, sadece Beşiktaşlıyım” dedi.