Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzonspor, daha önce sağlık kontrolünden geçirdiği Kamil Ahmet Çörekçi ve Esteban Alvarado ile anlaşma sağlandığını KAP'a duyurdu

Bordo mavili kulüp, Eskişehirspor'da sözleşmesi sona eren ve sağlık kontrolünden geçen 25 yaşındaki savunmacı ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Trabzonspor Kulübü, geçen sezon Eskişehirspor'da forma giyen Kamil Ahmet Çörekçi ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kulüp yönetim kurulu üyesi Özer Bayraktar'ın hazır bulunduğu imza töreninde Kamil Ahmet Çörekçi ile 2018-2019 futbol sezonu sonuna kadar olmak üzere 2 yıllık sözleşme yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, konuşmasına yer verilen Bayraktar, Kamil Ahmet Çörekçi'nin Trabzonspor’a önemli katkılar yapacağına inandığını belirterek, "Kamil Ahmet, deneyimli ve iyi bir oyuncu. Kendisine güveniyoruz. Bu transfer camiamıza hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Kamil Ahmet Çörekçi ise transferinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birine geldim. Trabzonspor her zaman hedefleri olan bir kulüp. İnşallah uzun yıllar Trabzonspor'a başarılı bir şekilde hizmet ederim." diye konuştu.

3 MİLYON 780 BİN LİRA ÖDENECEK
Bordo-mavili kulüp, serbest statüde bulunan futbolcuya 2 yıllık toplam 3 milyon 780 bin lira garanti ücret ödeyecek.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda yer alan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Kamil Ahmet Çörekçi ile 2018-2019 futbol sezonu sonuna kadar 2 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya 2017-2018 futbol sezonu için 1 milyon 800 bin lira garanti ücret, 2018-2019 futbol sezonu için 1 milyon 980 bin lira garanti ücret ödenecektir." ifadesine yer verildi.

Trabzonspor ayrıca Esteban Alvarado'nun da sözleşmesinin uzatıldığını yine KAP'a yaptığı açıklamayla duyurdu.

Bordo-mavililerin KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Esteban Alvarado Brown ile Şirketimiz arasındaki sözleşme yenilenmiş olup, süresi 2018-2019 futbol sezonu sonuna kadar uzatılmıştır.
Sözleşmeye göre oyuncuya;
2017 - 2018 Futbol sezonu için, 700.000.-EUR garanti ücret,
2018 - 2019 Futbol sezonu için, 700.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.

Kamuoyunun bilgisine duyurulur.
Saygılarımızla,"