Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Karşılaşmanın oynanacağı Roma'ya gelen Cemil Çiçek, Roma Olimpiyat Stadı'nda Lazio'nun cezası nedeniyle seyircisiz oynanacak maça ilişkin görüşlerini açıkladı.

Çiçek, "Evvela başarılar diliyoruz, çok heyecanlıyız. Aslında bugün burada oynayan Fenerbahçe değil Türkiye oynuyor. İnanıyorum ki Türkiye'de hangi takımı tutarsa tutsun, herkes bugün Fenerbahçeli. Birkaç gün evvel herkesin Galatasaraylı olduğu gibi. Çünkü bunlar artık Türkiye'yi temsil ediyor" dedi.

Günümüzde futbolun sadece sportif bir faaliyet olmadığına dikkati çeken Çiçek, "Ülkelerin tanıtımı açısından, ilişkileri açısından önemli. Dolayısıyla şu an Fenerbahçe önemli bir misyon edinmiş durumda. İstanbul'da elde ettiğimiz avantajı kullanalım. Türkiye'nin tanıtımına da böylece önemli bir katkı sağlamış olalım" diye konuştu.

İlk maçta alınan 2-0'lık skorun iyi bir netice olduğuna işaret eden TBMM Başkanı Çiçek, "İnşallah bunu burada da koruruz. Ben tabii spor yorumcusu değilim. Yapılanlardan dinleyerek birkaç bir şey söyleyebilirim. Neticede biz bugün buradan çıkmak istiyoruz. Yarı finale gelsin istiyoruz. Milyonlarca insan maçı televizyonlardan izleyecek. Böylece Türkiye'nin farkında olacak, Türkiye'nin geldiği noktayı değerlendirme fırsatı olacak. Başta turizm olmak üzere, birçok bakımdan da önemli ölçüde Türkiye'ye katkı sağlayacaktır" dedi.

Çiçek, sarı-lacivertli kafilenin Roma'da konakladığı Cavalieri Hotel'de Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman ve bu sezon Avrupa kupalarında Atletico Madrid formasıyla maça çıktığı için statü gereği forma giyemeyecek olan ancak takım arkadaşlarını yalnız bırakmamak için Roma'ya gelen takım kaptanı Emre Belözoğlu ile bir süre sohbet etti.

AA