Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen ve sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası'nın dördüncü gününde Britanyalı tenisçi Andy Murray, Tayvanlı tenisçi Yen-Hsun Lu'yu 3-0 mağlup ederek tur atladı.

Birinci sete hızlı başlayan Yen-Hsun Lu, oyunda 2-0 öne geçti. Oyuna ısınma sürecini hızlı atlatan Murray, verdiği etkili karşılıklarla rakibini zor durumda bırakarak skoru 4-3 lehine çevirdikten sonra kalan diğer oyunları da kazanarak, ilk seti 6-3 aldı ve sette 1-0 öne geçti.

İkinci sette servislerini oyuna sokmakta zorlanan Tayvanlı tenisçi karşısında sabırlı oynayan Andy, ilk oyunda rakibinin servisini kırarak 1-0 öne geçti. Bundan sonra oyunun kontrolünü tamamen eline geçiren Murray, yaptığı uzun ralliler ile rakibini hataya zorlayıp, ikinci seti de 6-2 alarak, setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete servis kırarak başlayan Britanyalı sporcunun, özellikle oyun boyunca sürekli olarak denediği "Drop Shot" vuruşları karşısında çaresiz kalan Yen-Hsun Lu, üçüncü setin hemen başında 3-0 mağlup duruma düştü. Setin kalan bölümlerinde oyundan iyice kopan Tayvanlı tenisçi, seti 6-1 kaybederek , Wimbledon'a veda etti.

1 saat 40 dakika süren karşılaşmayı 6 ace, 0 çift hatayla tamamlayan Andy Murray , 6-3 ,6-2 ve 6- 1 sonuçlarla 3-0 kazanarak , adını üçüncü tura yazdırmış oldu.