Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem TOKİ PARA İADE BAŞVURULARI | TOKİ başvuru para iadesi ne zaman yapılacak? 2023 TOKİ 500 TL iadesi nasıl ve nereden yapılacak?
    1

    TOKİ başvuru para iadesi, tarihin en büyük sosyal konut projesi kapsamında gerçekleştirilen kura çekiminde hak sahibi olamayanlar tarafından araştırılıyor. 'İlk Evim İlk İş Yerim' projesi başvuruları e-Devlet üzerinden 500 TL para yatırma işleminin ardından gerçekleştirilmişti. İl il TOKİ kura çekimi sonuçları açıklanmaya devam ederken kazanan isim listesinde yer almayanlar 500 TL TOKİ para iadesini nasıl ve nereden alacaklarını araştırıyorlar. İşte 2023 Halkbank - Ziraat Bankası TOKİ başvuru para iadesi hakkında merak edilenler...

    2

    TOKİ PARA İADESİ 2023 NASIL ALINIR?

    TOKİ çekilişinde ismi çıkmayanlar yatırdığı 500 lirayı geri alıyor. 2022 yılında e-Devlet’ten yapılan İlk Evim İlk İş Yerim projesi için 500 TL yatırılması gerekiyordu. 81 ilde yürütülen projelerde çekilişler devam ederken hak sahibi olamayanlar para iadelerini almak için harekete geçti. Ücret iadesi sürecinde TOKİ sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaparak paraların nasıl alınabileceğini duyurdu. TOKİ; kura çekiminden 5 gün sonra iade edileceğini, iadenin de banka şubeleri veya ATM'ler üzerinden alınacağını duyurdu.

    3

    ZİRAAT BANKASI, HALKBANK TOKİ KURA PARA İADESİ NASIL GERİ ALINIR?

    TOKİ tarafından gerçekleştirilen kuralarda hak sahibi olunmadığı taktirde başvuru için yatırılan 500 TL IBAN'a iade edilebiliyor. Kurada hak sahibi olamayanlar, TOKİ başvuru ücreti iadelerini başvuru yapılan bankanın yetkili şubeleri ve ATM'lerinden geri alabilecekler.

    4

    BAŞVURUSU REDDEDİLENLER

    TOKİ sosyal konutta ve arsada başvuru şartları uymayan vatandaşların başvuruları reddedilmeye başlandı. Gelir, ikamet ve diğer şartları uymayan vatandaşların başvuruları iptal edildi ve başvurusu iptal edilenlerin 500 liralık ücretleri iade ediliyor.

    5

    KURADA ADI ÇIKMAYAN KİŞİLER

    TOKİ sosyal konut kuraları çekilmeye devam ediyor. Kura çekiminde adı çıkmayan vatandaşların paraları iade edilmeye başlandı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ