Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Otomobil Toyota, yeni dönem stratejisinin belkemği e-Palette'yi tanıttı - Otomobil Haberleri

    Toyota'nın Başkanı Akio Toyoda tarafından tanıtımı yapılan elektrikli aracın özellikle teslimatlarda kullanılması planlanıyor.

    Toyoda, tanıtım sırasında yaptığı açıklamada, "Bu araç, sürüş paylaşımı, teslimat ve perakende satış dahil olmak üzere bir dizi kullanıma kolayca adapte edilmiş açık, esnek bir platform. Bugün alışveriş yapmak için mağazaya gitmek zorundasın. Ancak gelecekte mağaza size gelecek." dedi.

    Şirket, sponsoru olduğu 2020 Olimpiyatları'nda bir e-Palette modelini piyasaya sürecek.

    Toyota, şimdiye kadar Amazon, DiDi, Pizza Hut ve Uber gibi partner firmalarla çeşitli anlaşmalar imzalamıştı. Bu durum e-Palette modelinin pizza veya herhangi bir paket teslimatında kullanılabileceğini ya da kullanıcıyı istediği bir yere götürebileceğini gösteriyor.

    REKLAM

    BELKEMİĞİ OLACAK

    Toyoda, e-Palette için, "Bu platform, otonomi, araba paylaşımı veya mümkün kılmak istediğimiz çok sayıda hizmetin belkemiğini oluşturacak" ifadesini kullandı.

    Rakiplerinin artık sadece otomobil üreten firmalar olmadığını belirten Toyoda, bütün gece Google, Apple ve hatta Facebook gibi firmaların n3e yaptığını düşündüklerini, çünkü artık kendilerinin de sadece bir otomobil üretici olmadıklarını ifade etti.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ