Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
"Bana teşkilatın numarasını gönderin!" Bekçiye de saldırdı!
0:00 / 0:00
AA

İstanbul'da, polis ekiplerinin 19 Eylül'de yaptığı denetimlerde, maske takmadığı için hakkında işlem yapılırken, "Sen zor kullan o zaman görüşürüz. Bana ceza kesemezsin. Teşkilatın numarasını gönderin bana, eniştemin numarasını gönderin" diye tehdit içeren ifadeleri kullanan ve polise mukavemette bulunan motosiklet sürücüsü Cihan A., dün akşam yine maske takmadığı gerekçesiyle bekçiler tarafından durduruldu.

BEKÇİYE YUMRUK ATMAYA KALKIŞTI

AA'da yer alan habere göre hakkında idari işlem yapan bekçiyi tehdit ettiği ve yumrukla saldırmaya çalıştığı iddia edilen şüpheli, gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

İLKİNDE PARA CEZASI ALMIŞTI

Tuzla'da 19 Eylül'de denetimler sırasında maske takmadığı için durdurulan ve kimliğinin istenmesi üzerine polise mukavemet eden Cihan A.'ya para cezası verilmişti. Daha sonra söz konusu ana ait görüntülerin yayınlandığı sosyal medyada yorum yapan kişilere de hakaret edip tehditte bulunan Cihan A., Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

ADLİ KONTROLLE BIRAKILMIŞTI

Emniyette hakkında, "polise mukavemet" ve "tehdit" suçlarından işlem yapılan Cihan A., İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edilmiş, çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

5 YIL 3 AYA KADAR HAPİS İSTENDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Cihan A., hakkında "görevi yaptırmamak için direnme" suçundan 7 ay 15 günden 5 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame, 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmişti.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.