Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam Astroloji Burcunuza göre yemek haritanız, "Burcunu söyle, sana en sevdiğin yemeği söyleyeyim"
    1

    Türkiye'de hizmet veren bir yemek sitesi müşterilerinin siparişlerini inceleyerek astroloji ile harmanladı ve ortaya bir yemek rehberi çıktı. Light yemekten hoşlanan kırılgan Yengeçler, mezenin binbir çeşidinden vazgeçmeyen maceracı Koçlar, fırında pişen yemeğe hayır diyemeyen sabırlı Oğlaklar, etobur Aslanlar ve diğer tüm burçların yemek haritası bu rehberde!

    2

    Koç: Deniz ürünleri, meze, kahvaltı

    Öncü ve maceraperest ruhlu Koç burçları kahvaltıda sucuklu yumurtaya, fasılda mezeye öncülük eder. Denizden babaları çıksa yerler.

    3

    Boğa: Çorba, kebap, salata

    Uyumlu Boğa burçları tam bir ‘günün menüsü’ insanlarıdır. Çorba-kebap-salata Boğalar için Metin-Ali-Feyyaz kadar güzel bir üçlemedir.

    4

    İkizler: Börek, sandviç, zeytinyağlı

    Canlı, sempatik ve konuşkan İkizler burçları, tam altın günü insanlarıdır. Gelsin sohbet, gitsin sandviçler, börekler, yaklaşsın zeytinyağlılar.

    5

    Yengeç: Et yemekleri, sandviç, light yemekler

    Yengeç demek kırılgan bir kalp ve hassas bir mide demek. Bu yüzden sandviçler, light ürünler ve yağsız et yemekleri Yengeçlerin masadan yan yan kaçmalarına engel olabilir.

    6

    Aslan: Çiğ köfte, döner, mantı

    Aslan burcu olmak etobur olmayı gerektirdiğinden; mantı için Kayseri’ye, çiğ köfte için Urfa’ya ve döner için Bursa’ya gidebilirler.

    7

    Başak: Döner, tavuk, tost

    Titiz Başak burçları yemek konusunda titizlenmezler. Pratiklik hayat kurtarır. Başak burçlarına dayayın salçalı tostu, körili tavuğu, pilav üstü döneri.

    8

    Terazi: Burger, vegan, deniz ürünleri

    Terazi denge demektir; ama mutfakta değil! Çünkü vegan beslenmeyi destekleseler de çaktırmadan burger ve deniz ürünlerine göz kırparlar.

    9

    Akrep: Börek, pilav, sushi

    “Ben yediğimi her halükarda yakarım!” diyen tutkulu Akrepler, patatesli böreğe ve pilava tapar; sushi’yi de içinde az pilav var diye severler.

    10

    Yay: Ev yemekleri, vejetaryen, sos

    Bir Yay burcunu kendinize bağlamak istiyorsanız, onu vejetaryen seçenekler ve farklı soslarla hazırlanan ev yemekleriyle tavlayın.

    11

    Oğlak: Kebap, lahmacun, pide

    Sabır küpü Oğlak burcu, yemekte de tercihini hazırlığı sabır isteyen seçeneklerden yana kullanır. Kebap, lahmacun, pide dendi mi zılgıtlı halay çekebilir.

    12

    Kova: Sushi, pizza, deniz ürünleri

    Sanatsal Kova burçları kendi huylarını bilir. Elit takılırlar. Pide yerine pizza, pilav üstü yerine sushi yerler. Ama raku-balık dendi mi dayanamazlar.