Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam KasapDöner'in Girne şubesi Kıbrıslıların hizmetine girdi

    Global Restoran Yatırımları A.Ş.’nin en ünlü markası KasapDöner’in Kıbrıs’taki ikinci şubesi, 27 Şubat 2016 Cumartesi günü Girne’de kapılarını açtı.

    “DÖNERİ OLMASI GEREKTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

    Restoranın açılışında konuşan ve dönerin çok sevilen bir ürün olduğunu, bir bakıma milli yiyeceğimiz olduğunu ifade eden Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, “Biliyorsunuz döner aynı zamanda dünyada en çok tanınan Türk yiyeceklerinden biri. Hangi ülkeye giderseniz gidin mutlaka döneri bulursunuz. Almanya’daki dönercilerin cirosu hamburgercileri geçti, diğer Avrupa ülkelerinde de aynı doğrultuda ilerliyor. Ancak maalesef yurtdışında döner yanlış tanınıyor. İnsanlar döner yiyorlar ama yoğun sos kullanımından ve kaliteli et kullanılarak üretilmediğinden dönerin tadını alamıyorlar.. İşte KasapDöner de bu durumu düzeltmeyi, döneri doğru tanıtmayı, döneri olması gereken konuma getirmeyi kendine misyon edindi. Bu yüzden ‘Hamburger çocuklarına döner yedireceğiz’ demiştik, artık “Hamburger çocukları da sever” diyoruz ve bunu yurtdışında da başaracağız” diye konuştu.

    “12 YILDA ÇEYREK TON YEDİM”

    Dönerin son derece sağlıklı bir yiyecek olduğunun altını çizen Özürün, “Kırmızı et çok değerli bir besin kaynağı, dolayısı ile döner de öyle. Her şeyden önce önemli bir protein kaynağı. Demir, B6, B12, çinko içerikleri hücre yenilenmesi, zihinsel ve fiziksel aktivite için çok değerli. Bifteklik etten üretilen dönerimizin besin değerlerinin yüksekliği yanında koruyucu ve katkı içermemesi de çok önemli. Tabii etin nasıl dönere çevrildiği de önemli. Biz et üretiminden geldiğimiz için bu konuya azami derecede dikkat ediyoruz. 1969’da Sarıtaş Et olarak yola çıktığımızdan beri bu nokta bizim için çok hassas. Bundan dolayıdır ki, tüm şubelerimize et tek bir yerden, Afyonkarahisar’da özenle yetiştirilmiş ve seçilmiş hayvanlarımızdan geliyor. Son derece hijyenik bir üretim yapıyoruz. Bu konu bizim olmazsa olmazımız” dedi. Özürün dönerin sağlık dostu ve kilo sorununa yol açmayan bir yiyecek olduğunu belirterek bir soru üzerine, döner sektöründe çalıştığı 12 yıl boyunca yaklaşık çeyrek ton döner yediğini hesapladığını söyledi.

    GAZETECİLER DE DÖNER KESTİ!

    Dönerin günün birinde kendi başına bir marka olacağına inandığını kaydeden Özürün, “Döneri marka yapmak da bize nasip olacak. Bakın bugün Pakistan gibi Yunanistan gibi ülkeler döneri sahiplenmeye çalışıyorlar. Ancak onlar çok farklı tatlarla, çok farklı baharatlarla üretim yapıyorlar. Bu da dönerin tadını bozuyor” dedi. Tüketicinin artık yediği hiçbir şeyi sadece yemek yemek için yemediğinin altını çizen Özürün, “Artık tüketici aynı zamanda nezih bir ortam istiyor. Güzel bir mekanda yemeğini yemek istiyor. Biz de KasapDöner olarak lezzetli bir döneri, güzel bir mekanda, uygun bir fiyat ve hızlı bir hizmetle sunuyoruz. Amacımız müşterimizi her anlamda mutlu etmek” ifadelerini kullandı.

    KasapDöner’in kendine has lezzetlerinin de tanıtım ve ikramının yapıldığı açılış etkinliği gazeteciler ve davetlilerin döner kesip servis yaptığı ve döner hazırlanışını izlediği ufak çaplı bir workshop’la sona erdi. Özellikle Türkiye’den gelen basın mensuplarının döner ocaklarının başından ayrılmadığı ve keyifle döner servisi yaptığı gözlendi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ