Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei UygulamasıAni bastıran sağanak yağmur Ankara’yı felç etti. Kentin yüksek kesimlerine dolu yağarken, Balgat’taki 70. Gün Altgeçidi yağmur suyuyla doldu. Altgeçitte 6 araç sulara gömülürken, otomobillerdeki vatandaşlar, son anda kurtulmayı başardı. Araçlar dalgıçların yardımıyla vinçlerle çıkarıldı.

70 GÜN ALTGEÇİDİ GÖLE DÖNDÜ!
Ankara’da, öğle saatlerinde yağan dolu ve sağanak nedeniyle trafik kilitlendi. Şiddetli yağmur ve dolu sonucu Çetin Emeç Bulvarı’ndaki 70. Gün Altgeçidi göle döndü. İtfaiye ekipleri, sualtında bir tüpgaz kamyonu ile 5 otomobilin kaldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. İtfaiyenin sualtı arama ve kurtarma ekibi, geçitte mahsur kalan araçları kurtardı. Ekipler ayrıca vidanjörler ve motopomplarla geçitteki suyu tahliye etti. Bu çalışmalar nedeniyle Çetin Emeç Bulvarı’nda trafik akışı akşam saatlerine kadar durduruldu.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
Aşırı yağışlar nedeniyle Konya ve Eskişehir yolunda trafikte uzun kuyruklar oluştu. Konya yolundaki altgeçidi su basması nedeniyle trafik tek şeritten sağlandı. Bazı araçlar yolda kaldı. Konya Kepekli Kavşağı ve burada bulunan evlerin çatıları, dolu yağışı nedeniyle beyaza büründü.

‘BU YAĞIŞA HİÇBİR ALTYAPI DAYANMAZ’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, metrekareye 50 kilogram yağış düştüğünü, yağış ve doluyu “doğal afet’’ olarak nitelediğini söyledi. Altgeçitlerde ulaşımda sorun yaşandığını, dolu nedeniyle logarların tıkandığını ifade eden Melih Gökçek, “Yaşanan olaylar normal bir yağış değil, altyapıdan kaynaklanan bir durum değil. Bu duruma hiçbir altyapı dayanmaz’’ dedi. Ankaralılar akşam 20.00’ye kadar trafiğe çıkmamaları için uyarıldı.