ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Muammer Kaddafi'nin cesedi şehre yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki bir sitenin içinde yer alan Afrika pazarındaki soğuk hava deposunda tutuluyor.

Afrika pazarının bulunduğu sitede geniş güvenlik önlemleri alındığı ve yaklaşık 3 bin kişilik UGK gücünün sitedeki güvenliği sağladığı öğrenildi.

Yiyecek satılan bir pazar olan Afrika pazarının içindeki bir soğuk hava deposunda bulunan Kaddafi'nin cesedini görmek isteyen Misratalıların, deponun önünde ve sitenin dışında kuyruklar oluşturduğu görüldü.

 

CESETLE FOTOĞRAF ÇEKTİRİYORLAR
Yaklaşık 10 kişilik gruplar halinde içeri alınan Libyalılar, Kaddafi'nin yerde yatan cansız bedenini izleyerek sloganlar atıyorlar. Libyalıların, Kaddafi'nin bulunduğu yerde en fazla 5 dakika kalmasına izin veriliyor. Bazı Libyalılar cesetle birlikte fotoğraf çektirip görüntü kaydı alıyorlar.

Kaddafi'nin cesedine ilerleyen saatlerde otopsi yapılması ve UGK Başkanı Mustafa Abdülcelil'in Misrata'da bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

 

 

DAHA BÜYÜK BİR SOĞUK HAVA DEPOSUNA YANINDA OĞLUNUN CESEYLE KOYDULAR
Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin cenazesi, oğlu Mutassım Kaddafi ve Savunma Bakanı Ebubekir Yunus Cebir'in cenazeleriyle bir araya konuldu.

Misrata'ya yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta geniş güvenlik önlemleri altında Afrika Pazarı sitesinde tutulan Kaddafi'nin cesedini görmek isteyenlerin oluşturduğu kuyruk gittikçe uzuyor.

Daha büyük bir soğuk hava deposunda bir araya getirilen cenazelerin yapılan otopsi nedeniyle halka üstleri örtülü olarak gösterildiği anlaşılıyor.

Soğuk hava deposuna bayanlar ve erkekler iki ayrı sıradan 10 kişilik gruplar halinde alınıyor. Sürekli açık olan kapıdan giren Libyalıların cenazelerin yanında yaklaşık 30 saniye kalmasına izin veriliyor.

Cenazelerin başında sürekli olarak dört asker ağızlarında maskeyle bekliyor.

"Diktatörün sonu"
Kaddafi'nin cenazesini gören Sadık Nasuf, "Kaddafi'nin çok fazla Libyalıyı öldürdüğünü ve bunun bir diktatörün sonu" olduğunu söyledi.

Nasuf, "Kendimi çok mutlu hissediyorum, bu Libyalılar için en büyük gün" dedi.

Kaddafi'yi görmek için sırada bekleyen bir başka Libyalı ise Kaddafi'yi neden görmek istediği sorusunu yanıtlarken, Kaddafi'nin Libyalılara kötü şeyler yaptığını, evlerini yıktığını ve insanları ailelerinden ayırdığını söyledi.

İç savaşta ailesinden bazı insanları kaybettiğini belirten genç bir Libyalı ise Kaddafi'nin ve oğlunun öldürüldüğünü görmekten mutluluk duyduğunu kaydetti.

  • ceset
  • libya
  • muammer kaddafi
  • UGK

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(1491)
Kalan karakter : 2000