ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Tarım Kredi Kooperatifi Trabzon Bölge Birliği’nde servis yetkilisi olan Nehir Kılmanoğlu, güvenlik kamerasının özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İddiaya göre kurumun marketinde çürüyen gıda maddeleri için odacı N.Ş.’ye zimmet çıkarıldı. Marketle ilgisi olmadığını söyleyen odacının itirazı üzerine soruşturma için müfettiş görevlendirildi. Müfettişe yaşananları tanık sıfatıyla anlatan Kılmanoğlu, bölge müdürünün, odacısına küfür ettiğini söyledi. Odacı N.Ş. Şebinkarahisar’a gönderildi. Bölge Müdürü Ergin Ç., eşinin de aralarında bulunduğu 9 kadın ve 6 erkeğin görev yaptığı servise güvenlik kamerası taktırdı. Kameralardan birinin arkasındaki duvara konulduğunu, zaman zaman da kendisine zoom yapıldığını öne süren Kılmanoğlu, özel hayatının gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kılmanoğlu, “Yaptığım tanıklık nedeniyle bana mobbing uygulanmaktadır” dedi. Müdür Ergin Ç. ise OHAL gerekçesiyle kamera uygulamasına geçtiklerini söyledi.

ENİS YILDIRIM/GAZETE HABERTÜRK

  • Ergin Ç
  • Neriman Kılmanoğlu

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(9)
Kalan karakter : 2000