ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

70 yıldır yemek yemeden, su içmeden yaşayan 83 yaşındaki Hintli yogi, doktorlar tarafından incelenmeye alındı. Yapılacak tahliller sonucu yogiyi ayakta tutan enerjinin kaynağı bulunacak

Gujarat eyaletinde yaşayan yaşlı yogi, 8 yaşındayken bir “tanrıça” tarafından takdis edileli beri yiyip içmediğini söylüyor.

HİNDİSTAN’da 70 yılı aşkın süredir yemek yemediğini, su içmediğini söyleyen 83 yaşındaki yogi (yoga yapan), durumunu merak eden doktorlar tarafından hastanede gözlem altına alındı. Bu müthiş iddiayı  incelemeye değer bulan 30 doktordan oluşan özel bir ekip, Prahlad Jani adlı yogiyi Ahmedabad Hastanesi’nde bazı testlerden geçiriyor.

BAKANLIK PEŞİNDE

Yoginin her anının kamera ile takip edileceğini belirten Ulusal Fizyoloji Enstitüsü Müdürü Dr. G. İlavazahagan, “Yapacağımız bu inceleme ve gözlemden, insanın içmeden yemeden nasıl hayatta kalabileceğine ilişkin bir işaret çıkacak mı, ona bakacağız” dedi. Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyette bulunan enstitünün müdürü, tahlil sonuçlarının; doğal afetlerde, çetin şartlar altında veya Ay ve Mars’a seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabileceği yorumunu yaptı.

TUVALETE DE GİTMİYOR

Doktorlar, yaşlı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekecek. Yoginin kalp ve beyin faaliyetleri elektrodlar takılarak izlenecek, ayrıca kan tahlilleri yapılacak. Bütün bunlar üç hafta kadar sürecek. Dr. İlavazahagan, yoginin hastaneye yatırıldıktan sonra ağzına bir damla su almadığını, hiçbir şey yemediğini, bu nedenle tuvalete de gitmediğini söyledi. Doktor, yogiyi ayakta tutan enerjiyi “MR” görüntüleme tekniği sayesinde anlamaya çalışacaklarını belirtti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 03 Ağustos 2014 Pazar 12:43
  Yok daha neler bir insan icin mumkun deyil
 • Misafir 20 Temmuz 2014 Pazar 16:27
  Tuhaff allahin buyuklugune bakin
 • Misafir 30 Ocak 2014 Perşembe 21:49
  bende yeyip icmesem simdiye biy yat alirdim benim yasim kactir?
 • Misafir 11 Ocak 2014 Cumartesi 08:50
  kesin ip var
 • Misafir 04 Ocak 2014 Cumartesi 20:58
  olabilir mümkündür .rahmei baba annem anlatırdı ,abisinin hanımı hiç su icmezmis!! sadece arada bir ağzını islatirmis! o da bu adam gibi cok zayifmis .görünce hatirladim baba annemin soylediklerini ...
 • Misafir 31 Aralık 2013 Salı 00:26
  olmaz böyle bişey i̇mkansız bence
 • Misafir 29 Aralık 2013 Pazar 09:59
  ulan yemiyen icmyecen dunyaya niye geldi
 • Misafir 28 Aralık 2013 Cumartesi 21:30
  eee insan oğlu böyle işte çok yersin öylemi doktor doktor dolaşırsın ama çare bulamazsın allah insan insanı böyle imtihan ediyor ekmekleri çöpe atarsın halende isyan edersin biraz şükret
 • Misafir 26 Aralık 2013 Perşembe 21:46
  olamaz boyle birsey.ne akil. nede. mantiklan bagdasmiyor
 • Misafir 23 Ekim 2013 Çarşamba 13:33
  yani bu çalişmanın sonucu ne oldu. niye bununla ilgili bir haber yok. adam demekki yemiyor içmiyor bunu insanlardan gizliyorlar.
Kalan karakter : 2000