İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali 11-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

İstanbul Müzik Festivali, Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine 150 eserle 15 farklı mekânda 22 konserle müziğin aydınlanma yolculuğundaki rolünü ve evrendeki ikiliklerden doğan hikayeleri Var Olmanın Aydınlığı, Var Olmanın Karanlığı temasıyla sahnelere taşıyor.

 47. İstanbul Müzik Festivali, verdiği iki eser siparişinin dünya prömiyeri, müziğin yıldızlarının buluştuğu Yıldızlarla Oda Müziği serisi, sahne ile seyirci arasındaki sınırları kaldıran konser deneyimi ile Türkiye’nin ve dünyanın en iyi orkestralarını en iyi solistlerle birlikte ağırlayarak İstanbul’da yazın habercisi olacak. Festival programı ise şöyle: 

 

 

TARİH

KONSER

MEKÂN

SAAT

11 Haziran 2019, Salı

Açılış Konseri

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

20.00

12 Haziran 2019, Çarşamba

Vokal Barok Hazineler: Bach & Vivaldi & Handel

Aya İrini Müzesi

20.00

13 Haziran 2019, Perşembe

“Piyanonun 4 Silahşörü”

Süreyya Operası

20.00

14 Haziran 2019, Cuma

RIAS Kammerchor Berlin, Ufuk & Bahar Dördüncü

Süreyya Operası

20.00

15 Haziran 2019, Cumartesi

Hafta Sonu Klasikleri – I

Vivid Consort

Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi

11.00

Lüksemburg Filarmoni Orkestrası & Yuja Wang

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

20.00

16 Haziran 2019, Pazar

 

Müzik Rotası

Samatya

13.00

14.00

Yıldızlarla Oda Müziği –I
Faust & Queyras & Melnikov

İş Sanat Konser Salonu

20.00

17 Haziran 2019, Pazartesi

Tekfen Filarmoni Orkestrası & Daniel Müller- Scott

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

20.00

18 Haziran 2019, Salı

Yıldızlarla Oda Müziği – II Kniazev & Berezovsky

İş Sanat Konser Salonu

20.00

20 Haziran 2019, Perşembe

Moskova Solistleri & Yuri Bashmet

Aya İrini Müzesi

20.00

21 Haziran 2019, Cuma

Piotr Anderszewski “Diabelli Çeşitlemeleri”

Süreyya Operası

20.00

22 Haziran 2019, Cumartesi

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası
Sokolov & Hakhnazaryan & Avdeeva

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

20.00

23 Haziran 2019, Pazar

Seyr ü Sefa

Kapalıçarşı

18.00

Cameristi della Scala & Daniel Lozakovich

Aya İrini Müzesi

20.00

24 Haziran 2019, Pazartesi

“Paris – Odessa” David Orlowsky Trio

Rahmi M. Koç Müzesi

21.00

25 Haziran 2019, Salı

Yarının Kadın Yıldızları

Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu

Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall

20.00

27 Haziran 2019, Perşembe

Oda Müziğinin Yıldızları: Cuartetı Casals

Neve Şalom Sinagogu

20.00

28 Haziran 2019, Cuma

“Yaşama Övgü - Human Requiem” Rundfunkchor Berlin

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

21.00

Hafta Sonu Klasikleri – II

Golden Horn Brass Ensemble

Galata Kulesi Meydanı

11.00

29 Haziran 2019, Cumartesi

“Yaşama Övgü - Human Requiem” Rundfunkchor Berlin

Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

21.00

30 Haziran 2019,Pazar

Şanghay Filarmoni Orkestrası & Fazıl Say

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

20.00