Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Türk Hava Yollarının (THY) Paris ile Ankara havalimanları arası tarifeli direkt uçak seferleri bugün başladı. TAV Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen törenle Ankara'dan havalanan THY'ye ait uçak, Türkiye saati ile 13.50'de Paris Charles de Gaulle Havalimanı'na vardı.

YOLCULARA LOKUM VE MAKARON TAKDİM EDİLDİ

AA'nın haberine göre, Paris'ten Ankara'ya direkt uçuşla gidecek yolcuları taşıyan THY'ye ait uçak TSİ 14.50'de havalandı. Uçaktaki yolculara Eyfel Kulesi anahtarlığı hediye edildi.

AA muhabirine konuşan THY Paris Müdürü Hikmet Mesut Türkseven, bugün itibarıyla Paris-Ankara, Ankara-Paris uçak seferlerinin başladığını belirterek, bunun Fransa, Türkiye ve bu bölgede yaşayan vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Bu seferlerin başlamasının heyecanını ve mutuluğunu yaşadığını söyleyen Türkseven, vatandaşların Paris'ten Ankara Esenboğa Havalimanı'na direkt seferlerin başlamasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Türkseven, doğrudan uçuşların başlamasıyla yolcuların THY veya Anadolu Jet’in uçaklarıyla diğer illere de bağlantı sağlayabileceklerini söyledi.

Ankara-Paris karşılıklı uçuşları Salı ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada iki gün gerçekleşecek.