Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

    Balıkesir’in Edremit Belediyesi çevreye yönelik projeleri arasında yer alan “Şehirlerde CO2 Salımını Azaltmak Amacıyla, Enerji Kullanımında Tüketici Farkındalığı ve Sorumluluğu Projesi”nin 2. ayağı "Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Bilgilendirme Eğitimi" yapıldı.

    Avrupa Birliği’nin “Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı” finansman desteğiyle Tüketici Hakları Derneği'nin Edremit Belediyesi ile birlikte yürütmekte olduğu “Şehirlerde CO2 Salımını Azaltmak Amacıyla, Enerji Kullanımında Tüketici Farkındalığı ve Sorumluluğu Projesi”nin 2. ayağı "Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Bilgilendirme Eğitimi" farklı sektör ve STK temsilcilerinin katılımı ile yapıldı. Troya Çevre Başkanı ve Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Üyesi Oral Kaya tarafından yapılan interaktif sunumda Edremit’te bir Yenilenebilir Enerji Kooperatifi kurulması konusunda katılımcıların bilgilendirilmesi sağlandı. Yenilenebilir enerji kooperatifi kurulması ve kurulum maliyetleri hakkında bilgilerin de verildiği eğitim, özellikle farklı kooperatiflere üye olanların ilgisini çekti. Eğitim sonunda katılımcılara katılım sertifikası verildi.

    Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen tüm Balıkesir haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Balıkesir Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

    Günün Önemli Manşetleri

    Benzer Haberler