Buerger hastalığı Hafize Yalçın'ın hayatını kabusa çevirdi!

14.03.2018 - 10:49 | Güncelleme: DHA

Manisa'da yaşayan Hafize Yalçın, 'buerger' hastalığı yüzünden sağ ayağını kaybetti. Yardım çağrısı yapan Hafize Yalçın, "Evladımla ikimizi idare edebilmek, kiramızı ödeyebilmek istiyorum. Bu hastalıktan dolayı psikolojim de bozuldu. Ben hastalığımdan kurtulup, sağlıklı olmak istiyorum" dedi

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşayan ev hanımı 39 yaşındaki Hafize Yalçın, 'buerger' hastalığı yüzünden sağ ayağını kaybetti. 3 ayda bir 1900 lira engelli maaşı aldığını ancak yetmediğini söyleyen Yalçın, ilaç masraflarına yetişemediklerini belirterek, hayırseverlerden yardım istedi.

TEK AYAĞINI KAYBETTİ

DHA'nın haberine göre; sigara kullanımına bağlı olarak oluşan ve atardamarların tıkanmasıyla ortaya çıkan buerger hastalığı, Hafize Yalçın'ın tek ayağını kaybetmesine neden oldu. 4 yıl öncesine kadar sağlıklı bir insan olan Yalçın, 2014 yılında bacaklarındaki ağrıyla birlikte hastalığını öğrendi.

16 yaşında bir oğlu bulunan Yalçın, hem maddi imkansızlıklar hem de hastalığı yüzünden eşinden ayrıldı. Sağ ayağını bileğinden itibaren başta et dokusu olmak üzere yitiren Yalçın, boşanma aşamasında olduğu eşiyle yaşadığı evden ayrılıp, oğluyla birlikte yeni bir hayata başlamak için 1 ay önce başka bir eve taşındı. Yerinden kalkamayan Hafize Yalçın, bu kez de maddi zorluklarla savaşmaya başladı. Annesi 71 yaşındaki Ayşe Deligöz'ün baktığı Yalçın, oğlu ve annesiyle birlikte yaşadığını belirterek, Ben bu hastalığı 4 yıldır çekiyorum. Hastalığım gitgide ilerledi. Başta böyle değildi, o zamanlar hastalığı da bilmiyorduk. İlk önce parmaklarımdaki doku döküldü, sonra da ayağım döküldü. Ayağa bile kalkamıyorum. Bu hastalık yüzünden de yuvam yıkıldı. Maddi sıkıntılar da çoktu. Ev tuttuk ama nasıl ödeyeceğimizi de bilmiyorum" dedi.

O HASTALIK ERKEKLERDE GÖRÜLÜYORDU! ARTIK KADINLARI DA TEHDİT EDİYOR!

"İLAÇLARIMI ALAMIYORUM"

Hastalığından dolayı kendisinin hiçbir işini göremediğini ve hayatını yatağa bağımlı geçirdiğini dile getiren Hafize Yalçın, şöyle konuştu 3 ayda bir kez 1900 lira engelli maaşı alıyoruz. Ancak bu para ne kiraya ne de oğlumun okuluna ya da ilaçlarıma yetmiyor. İnsanların yardımlarıyla geçinebiliyoruz. Ağır engelli olmadığım gerekçesiyle bakım parası da alamıyoruz. Yüzde 72 engelli raporum var ama raporda ağır engelli yazmıyor. Bu kadar muhtaç olmasam zaten kimseden bir şey istemem ama ihtiyacımız var. Doktora bile gidemiyorum. Doktora gidebilmem için araç gerekiyor, onu karşılayacak paramız da yok. İlaçlarımı yazdırdım, ancak alamadım. Çocuğum da rahatsız, onun da ilaçlarını alamıyoruz. Muhtaç olmasak, ülkemiz bu zor durumdayken hiçbir şey istemezdim. Keşke ölseydim de bu durumda olmasaydım. Ben muhtaç olmak istemezdim. Yardım çağrısı yapan Hafize Yalçın, buerger hastalığının yanı sıra birçok hastalıkla da boğuştuğunu belirtip, dışarıya çıkamadığını anlattı. Dışarıdaki hayatı pencereden izleyen Yalçın, Evladımla ikimizi idare edebilmek, kiramızı ödeyebilmek istiyorum. Bu hastalıktan dolayı psikolojim de bozuldu. Ben hastalığımdan kurtulup, sağlıklı olmak istiyorum dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ