Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
"Batılı ülkelerin refah düzeni çatırdamaktadır"
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de toplu açılış töreninde konuştu. İş dünyasıyla, kamusuyla, üniversitesiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, belediyesiyle el ele verildiğinde yarının bugünden çok daha açık olacağını belirten Erdoğan, "Kocaeli'ye gelirken elimiz boş gelmemeye özen gösteriyoruz. Şehrimize yaptığımız hemen her ziyareti muhakkak bir açılış töreniyle taçlandırmaya çalışıyoruz. Bugün de bakanlıklarımıza, belediyelerimize ve özel sektörümüze ait tamamlanmış yatırım, proje ve tesislerin resmi açılışlarını yapıyoruz." dedi

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

- Tüm Kocaeli halkına muhabbetleri dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum. Bizde görev almak ateşten bir gömlek giymek demek. Hizmette görev almak zorluklara, fedakarlıklara talip olduğunu bilmelidir.

- Kocaeli asla ihmal edilmemesi gereken illerimizden. Türk ekonomisinin gurur kaynağıdır.

- Eğitimde toplam yatırım bedeli 704 milyon lirayı aşan 1527 dersliği, 5 okul spor salonunu, 9 atölyeyi, 180 kişilik pansiyonu ve bir konferans salonunu Kocaeli'mizin hizmetine sunuyoruz.

- Sağlıkta 400 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ni, Gölcük Sağlık Kompleksi'ni, Gölcük Devlet Hastanesi ek hizmet binasını ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nu bugün resmen hizmete açıyoruz. Ulaştırmada şehir hastanesi bağlantı yollarının, sanayi ve teknolojide TÜBİTAK ve TSE'ye ait Teknoloji Merkezi ile deney laboratuvarlarının da açılışını gerçekleştiriyoruz

"KOCAELİSPOR'UN YENİ STADYUMUN HAKKINI VERDİĞİNİ GÖRMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUM

Gençlik ve sporda 153 milyon liralık bir yatırımla TOKİ tarafından şehre kazandırılan 33 bin kişilik Kocaeli Stadyumu'nun resmi açılışını bugün yaptıklarını anlatan Erdoğan, "Aslında 3 yılı buldu ve orada maçlar oynanıyordu ama resmi açılışı yapmak nasip olmadı. Bu açılışlarla beraber resmi açılışı yapmış olalım. 3 sezondur futbol maçlarının oynandığı bu muhteşem eserin resmi açılışını yapmak ancak bugüne nasip oldu. Kocaelispor'un yeni stadyumunun hakkını verdiğini görmekten de ayrıca memnuniyet duyuyorum. Bu sene şampiyon olarak bir üst lige yükselen Kocaelispor'umuza Ziraat Türkiye Kupası'nda da başarılar diliyorum." dedi.

- Belediyelerimiz hemşerilerine hizmet ediyor. Büyükşehir belediyemizin tamamladığı 1 milyar 170 milyon liralık yatırım ve proje Kocaelimize hayırlı olsun.

- İlçe belediyelerimiz önemli hizmetler gerçekleştirmiş. Emeği geçen kurum ve belediyeleri gönülden tebrik ediyorum

- Kocaeli özel sektör yatırımlarında da farkını ortaya koyuyor. Bizler de müteşebbislerimizi her alanda destekliyoruz. Sorunlarına çözüm üretiyoruz. Yeni sanayi tesislerimizle üretim alt yapımızı güçlendiriyoruz.

- Bugün de Gebkim OSB'de 3 fabrikanın resmi açılışı, 3 fabrikanın temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Kimyada 1.2 milyar liralık bir yatırımın Kocaeli'ne kazandırılması heyecanını yaşıyoruz

- Biz can borcumuz olan bu milleti çok seviyoruz. Bu sevgiyi lafta bırakmıyor eserlerimizle, yatırımlarımızla ortaya koyuyoruz. Ne yapıyorsak Türkiye için yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımız için yapıyoruz. Diğer ülkelerin durumunu gördüğümüzde Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görüyoruz.

- Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde insanlar temel sağlık hizmetlerine ulaşamadığı için göz göre göre can verdi. Sadece sosyal doku ve toplumsal barış açısından değil ekonomik olarak batılı ülkelerin çok ciddi sorunlarla yüzleştiğini görüyoruz. Geldiğimiz noktada mazlum ve mağdurların malı canı ve kanı, malı üzerine inşa edilen refah düzeni çatırdamaktadır. Batılı ülkeleri, özellikle girdikleri bu çıkmazdan son dönemde sarıldıkları islam ve yabancı düşmanlığı da kurtaramayacaktır. Türkiye koronavirüsten çok daha güçlü bir şekilde çıkacaktır. Bu asıl Türkiye'nin yıldızının daha da parlayacağı bir yıl olacaktır.

- İş dünyasıyla, kamusuyla, üniversite, STK ile belediyesiyle el ele verdiğimizde yarınımız bugünümüzden çok daha açık olacaktır.

- Açılışını yaptığımız yaklaşık 3 milyar liralık 155 kalem yatırımın şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.