Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bursa’ya yeni atanan Vali İzzettin Küçük basın mensuplarıyla tanışma yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşma yapan Vali Küçük, geçtiğimiz hafta yaşanan başarısız darbe girişimini değerlendirdi. "Kabusta, milletimiz destan yazdı" diyen Küçük, "Milletimiz 15 Temmuz’da, çapulcu terörist faaliyeti geri çeverdi. Bazı prangaların kırılması ve kurtuluş için bir fırsat yakalandı. Aksi halde bunlardan kurtulmak zaman alacaktı" dedi.

MEDYA ÇOK ETKİLİ OLDU

Vali Küçük, bu kahramanlar ve milletin başarısı için anıt yapılmasının gerektiğini söyleyerek, medyanın önemli bir performans sergilediğini ifade etti. Vali Küçük, "İnsanların sokağa dökülmesinde televizyonların ve internetin etkisi oldu. Çeteciler birkaç televizyonu bastı. Basın mensupları kahramanca işlerini yaptılar. Evlerine gitmediler. Bu galibiyette basının  çok öneli yeri var" şeklinde konuştu.

RENAULT ÜRETİMİ DURDURMAK İÇİN ARADI

Bursa Valisi İzzettin Küçük olayların yaşandığı anlarda Renault’un Genel Müdürünün telefon ile kendisini arayıp, "Faaliyeti dururayım mı?" diye sorduğunu belirtip, ’Ben, ’Devam durdurmayın devam edin’ dedim. Üretimi durdurmadılar.  Devam ettiler.  Bursa’da hiçbir fabrikada üretim durmadı.  Bunlar insanlara güvendir. Yarın ve sonraki günlerde daha da güçleneceğimize inanıyorum.  Kepazelikte, önemli bir prangadan kurtulduk. Önceden kasa atıldığı zaman dolar fırlıyordu. Şimdi on kuruş arttı. O da düzelecek. Devlete ve hükümete güvenilmeli" diye konuştu.
DHA