Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

STFA Grubu ile yaptığı iş birliğiyle Türkiye pazarına 2010'da giriş yapan Hyundai Elevator, Türkiye’de yatırım yapma kararını bir adım ileriye taşıdı. Yabancıların Türkiye’ye olan güveninin devam ettiğini gösteren bu yatırımla şirket, yüzde 51 oranında hissesiyle Hyundai Elevator Türkiye olarak faaliyetlerine devam edecek. Hyundai’nin Kore, Çin ve Hindistan dışındaki en yüksek başarı grafiğini STFA Grubu ile Türkiye'de yakalaması bu kararda etkili oldu. Hyundai Elevator, ileride Türkiye'de üretim yapmayı da kapsayan bu yatırımla, Türkiye’yi çevre ülkeleri yönetecek bir merkez olarak konumlandırmayı hedefliyor.

STFA Holding'te gerçekleşen imza törenine; Hyundai Elevator CEO’su Bob Jang, Hyundai Elevator CSO’su Crispino KJ Song, Hyundai Elevator Global Strateji Geliştirme Bölümü Başkanı Hanbaek Joe, STFA Yönetim Kurulu üyesi Alp Taşkent, Işıklar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Işık, STFA Holding CEO’su Yetik Kadri Mert, Hyundai Elevator Türkiye Genel Müdürü Hakan Ek katıldı.

Türkiye’nin yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi haline gelmesine katkı sağlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten Mert, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Hyundai Elevator’ın temsilciliğini aldığımız 2010 yılından bu yana tamamladığımız başarılı projeler ve yüksek başarı grafiği ile ülkemizi, uluslararası bir yatırım açısından cazip hale getirmenin memnuniyetini yaşıyoruz. Çin, Hindistan ve Türkiye pazarına özel bir önem veren Hyundai, uzun bir süredir Türkiye’de yatırım yapmayı planlıyordu. İleriki dönemlerde üretim fırsatlarının da değerlendirilmesini içeren bu işbirliği ile bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kaliteli ürün ve hizmetlerimizle daha başarılı projelere imza atmaya devam edeceğiz.”

Bob Jang da “2010 yılından bu yana devam eden iş birliğimizde STFA Grubu, bizim için çok önemli bir ortak olmuş ve Hyundai Elevator markasını lider marka olarak tanıtma ve konumlandırmada büyük başarı göstermiştir. STFA Grubu ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklığın, Türkiye'de büyüyen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için güçlü bir iş platformu oluşturacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
AA