Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Büyükekşi, "Kampanya sonunda 2,7 milyar erişim teması sağlamayı planlıyoruz. İnanıyoruz ki, kampanyamız ile birlikte ülkemize karşı yapılan kara propagandaya etkili bir karşılık vermiş olacağız" dedi.

"Siz de Türkiye'ye gelin, kendi hikayenizi keşfedin" sloganıyla küresel şirketlerin üst yöneticilerinin Türkiye'yi anlattığı "Türkiye İmaj Kampanyası"nın tanıtım toplantısında konuşan Büyükekşi, Türkiye'nin, kendi hikayesini kadim dostlarından dinleyeceğini söyledi. Büyükekşi sözlerine şöyle devam etti:

Bu fark şudur; bugün bizi biz anlatmıyoruz, Türkiye'yi, ülkemize inanmış, güvenmiş küresel şirketlerin CEO'ları anlatıyor. Büyükekşi, bu kişilerin spekülasyonlara pabuç bırakmadığını ve Türkiye'ye inandığını dile getirerek, "Burada çalışıyorlar ve kendi hikayelerini yazıyorlar. Burada olan ve olmayan tüm dostlarımıza gerçeği en çıplak haliyle ortaya koydukları için gönülden şükranlarımı sunuyorum.TÜRKİYE İMAJ KAMPANYASI'NDA NELER OLUYOR?

Verilen bilgiye göre, kampanya kapsamında, uluslararası şirketlerin üst düzey yöneticilerinin Türkiye'ye ilişkin görüşlerini paylaştığı reklam filmi, yurt içi ve dışında gösterilecek.

Yöneticilerin Türkiye'ye yatırımı tavsiye ettiği reklam filmleri ilk etapta Almanya, ABD, Rusya, İngiltere’nin yanı sıra Fransa, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yayınlanacak.KAMPANYAYA KİMLER KATILIYOR?

Türkiye İmaj Kampanyası’nda yer alan önemli isimler şöyle:

"Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Harm Goossens, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Dae Hyun Kim, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan, Toyota Türkiye Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Hiroshi Kato, Hyundai Assan Başkanı Mong Hyun Yoon, AXA Grup Üst Yöneticisi (CEO) Guillaume Lejeune, Sanofi Türkiye Ülke Başkanı Fabrizio Guidi, Novartis Türkiye Ülke Başkanı Peter Catalino, Sberbank Üst Yöneticisi (CEO) Herman Gref, BNP Paribas Başkan Yardımcısı Jean Paul Sabet, Ford Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Fields, FCA Grup Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne, Nestle Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Felix Allemann."