Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Daha önceki yıllarda firma, bir sayfa hazırlayıp bu sayfayı ziyaret eden kullanıcıların, telefonlarını koklaması gerektiğini, cihazların bir koku yaydığı ile ilgili bir şaka yapmıştı.

Önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan Google I/O 2016 etkinliğinde, yeni Android sürümü duyurulacak. Android 7.0 N olarak adlandırılan bu sürüm, duyurulduktan kısa bir süre sonra ise Nexus cihazlar için dağıtılmaya başlanacak. Diğer taraftan üreticilerin büyük bir kısmı halen Android 6.0 Marshmallow güncellemesini bile yayınlamadı. Bu denli bir gecikme Google’ın dikkatini çekti.

Google, güncellemeler konusunda üreticilere bir yaptırımda bulunmuyor. Ancak geciken güncellemeler Android işletim sisteminin genel prestiji için kötü bir ön yargı oluşturuyor. İşte Google bu duruma dikkat çekti.

Android geliştirici sayfasında bir Google çalışanı olan Alex Scott, ilginç bir paylaşımda bulundu. Scott, 1 Nisan 2029 tarihinden bir gönderi paylaştı. Paylaştığı gönderide Nexus Space olarak adlandırdığı bir cihaz kullandığını iddia etti. Bu cihazın “Nexus16” olarak adlandırıldığını vurguladı. Telefonun özellikleri şöyle;

3000 x 2000 piksel ekran çözünürlüğü
7.2 inç ekran büyüklüğü ve 500 DPI ekran keskinliği
128-bit işlemci ve 128 GB RAM
Şaka ise oldukça iğneleyici. Alex Scott 2029 yılında kullandığı Nexus Space isimli cihazında halen Marshmallow işletim sisteminin yüklü olduğunu söylüyor. Halen güncelleme yayınlamamış firmalar için bu son derece iğneleyici bir yaklaşım. Nexus Space ise şakaya göre yukarıdaki gibi görünüyormuş.