Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe USA Derneği, başkan Fatih Akarsu öncülüğünde ABD’de Fenerbahçe USA Gençlik Gelişim Akademisi projesini hataya geçirmeyi planlıyor.

Hem ABD’de hem de Türkiye'de yetenekli çocukların gelişimi ve eğitimlerini ilgilendiren projede Fenerbahçe USA Derneği’nin sağlayacağı maddi kaynakla Türkiye’deki yetenekli gençler Fenerbahçe altyapılarında spor eğitimi alacak, ABD ve Latin Amerika’da scout ekipleri tarafından yapılacak taramayla yetenekli çocuklar akademiye dahil edilecek, hem spor eğitimi hem de normal eğitimlerini sürdürecek. Başarılı olan genç yetenekler Fenerbahçe bünyesine dahil olacak ve F.Bahçe USA Derneği öncülüğünde Fenerbahçe’nin ABD’de bir altyapı akademisi olacak.

2001 yılından bu yana Türk-Amerikan toplumunun güçlü sivil toplum örgütlerinden biri olan Fenerbahçe USA Derneği’nin Başkanı Fatih Akarsu New Jersey Eyaleti Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh’i makamında ziyaret ederek, Fenerbahçe USA Gençlik Gelişim Akademisi projesini anlattı.

Ziyarette aynı zamanda F.Bahçe USA New Jersey Eyalet Temsilcisi olan New Jersey Paterson Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bayram da hazır bulundu.

Hem ABD’de hem de Türkiye'de özellikle ihtiyaç sahibi çocukların gelişimi ve eğitimlerini ilgilendiren proje Sayegh'a detaylarıyla anlatıldı.

Projeyi ilgiyle dinleyen ve oldukça beğenen New Jersey Eyaleti Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh projeye maddi ve manevi destek olacağı sözünü verdi. Belediye Başkanı Sayegh’in proje için Fenerbahçe USA Derneği’ne arazi tahsis edeceği belirtildi. Fenerbahçe USA Derneği, önümüzdeki günlerde Belediye Başkanı Andre Sayegh ile birlikte projeyi hayata geçirmek düğmeye basacak.

ATATÜRK ROZETİ TAKTI, ATATÜRK TABLOSU HEDİYE EDİLDİ

F.Bahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu, ziyaret esnasında Belediye Başkanı Andre Sayegh'e isminin yazılı olduğu Fenerbahçe forması hediye edildi ve dernek rozeti takıldı. Atatürk hayranı olan Sayegh, F.Bahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu'nun yakasıdaki Atatürk rozetini çok beğendiğini söyleyince, Akarsu rozetini çıkarıp kendisine hediye etti. Türk tarihini araştırırken Atatürk ve devrimlerini yakından incelediğini belirten Sayegh belediye başkan yardımcı Hüseyin Bayram'ın kendisine hediye ettiği Gelibolu kitabını zevkle okuduğunu belirtti. Fenerbahçe USA heyeti, belediye başkanı Saygeh'e Atatürk’ün Times’ın kapağında yer aldığı tabloyu hediye ederek ziyareti taçlandırdı.

EKREM İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Türkiye'yi yakından takip eden New Jersey Eyaleti Paterson Belediye Başkanı Andre Sayegh yerel seçimlerden zaferle çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile tanışmak istediğini söyledi. Bunun üzerine F.Bahçe USA heyeti de Sayegh’i İstanbul’a Fenerbahçe maçını izlemeye davet etti, ayrıca Ekrem İmamoğlu ile de bir ziyaret planlanabileceği belirtildi.

ÜNLÜ YÖNETMEN SPİELBERG'E BAKLAVA

Ziyaret esnasında belediye binasında film çeken ünlü yönetmen Steven Spilberg’e de proje hakkında bilgi verildi. Projeyi beğenen Spilberg’e baklava ve kazandibi ikram edildi. Ünlü yönetmen Türk yemeklerini çok sevdiğini söyledi.
Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu, önümüzdeki günlerde ABD’li senatörler ve diğer siyasileri ziyaret ederek, projeyle ilgili bilgiler verecek ve destek arayacak.