Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bartın'da, geçen 20 Ocak'ta av tüfeği ile vurduğu ördeği almak için girdiği çayda kaybolan 32 yaşındaki Remzi Akardere'yi arama çalışmaları sürdürülüyor.

Yanaz Köyü Kangahu Mahallesi'nde oturan inşaat işçisi, evli ve 3 çocuk babası Remzi Akardere, Kocaçay Çayı'nda vurduğu ördeği almak için suya girince, akıntıya kapılarak kayboldu. Bartın ve Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Remzi Akardere'yi arama çalışmalarını sürdürdü.

Akardere'nin suya girdiği bölgenin üst tarafında yapılan setle akış yönü değiştirilen çayda debi düşerken, suda görüşün olmaması çalışmaları güçleştirdi. AFAD ekipleri, uçlarında çengel kanca bulunan demir çubuklarla çay boyunca tarama yaptı. Sabahtan itibaren botlarla yapılan aramalarda Akardere yine bulanamadı.

34 yaşındaki Sezgin Akardere, ağabeyinin suya girdiği bölgeden itibaren 500 metrelik alanda aramaların yoğunlaştığını söyledi. Sezgin Akardere, "Kardeşim suyun içinde. Her gün aramalarımız devlet eliyle ve bizlerin katkısıyla yapılıyor. Kardeşimizi bulacağımıza inanıyorum" dedi.

DHA