Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Başbakan Davutoğlu, medya yöneticileriyle görüştü

    Serkan AKKOÇ/İSTANBUL

    Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Dolmabahçe’deki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nde medya sahibi ve yöneticileriyle bir araya geldi.

    Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner ve Başbakan Ahmet Davutoğlu

    Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ ve Başbakan Ahmet Davutoğlu

    Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıya Ciner Grubu Başkanı ve Habertürk’ün sahibi Turgay Ciner ile Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ katıldı. Toplantıda ayrıca şu isimler yer aldı: Doğuş Yayın Grubu’nu temsilen Erman Yerdelen, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören ve Başkanvekili Yıldırım Demirören, Doğan Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Ali Yalçındağ, Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Turkuvaz Medya’yı temsilen Faruk Kalyoncu, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, Esmedya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, Albayrak Grubu adına Ahmet Albayrak ve Nuri Albayrak, Ülke TV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik, Yeni Akit Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Milli Gazete Genel Müdürü Ömer Yüksek Özek, Milat Gazetesi’nden Ali Adakoğlu, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahit Ören, İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol, Dünya Web Ofset Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent ve AA Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı.

    REKLAM

    Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Mehmet Şimşek, Tuğrul Türkeş ve Lütfi Elvan ile AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve AK Parti Milletvekili Ali Sarıkaya’nın da katıldığı toplantının ardından Başbakanlık kaynakları, Davutoğlu’nun toplumun çeşitli kesimleriyle gerçekleştirdiği görüşmeler çerçevesinde ulusal medya kuruluşlarının sahipleri ve üst yöneticileri ile de bir görüşme yaptığı bilgisini verdi.

    Toplantıda terörle mücadele, demokratikleşme süreci, yeni Anayasa, AB süreci ve siyasi reformlar ile ekonomi başlıkları üzerinde durulduğu bildirildi. Ayrıca başta mülteciler konusu olmak üzere dış politika başlıkları ve ülke gündemindeki diğer konuların da konuşulduğu açıklandı. Katılımcılar arasında bu toplantıların devamı konusunda genel mutabakata varıldığı belirtildi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ