Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Babalarını önce vurdular sonra yakmak istediler

    Elazığ"ın Kovancılar İlçesi'nde yaklaşık 6 ay önce, anneleri ve kardeşlerine küfür edip dövdüğünü öne sürdürkeri babalarını tüfek ve tabancayla öldürerek gömen ve daha sonra cesedini yakmak için çıkardıkları sırada suçüstü yakalanan Ahmet ve Salih Doğan kardeşler, savcılıkta tüyler ürperten ifadeler verdi.

    Kardeşlerden Salih Doğan, dağda keçi otlatan babasına önce kardeşi Ahmet'in ateş ettiğini, yaralanan ve can çekişen babasının başına da kendisinin tabanca ile ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Kovancılar İlçesi Karasungur Köyü'nde oturan ve yaklaşık 6 önce kaybolduğu belirtilen 57 yaşındaki İsmail Doğan'ın, oğulları Salih ve Ahmet Doğan tarafından 17 Ekim 2015 tarihinde öldürüldüğü ortaya çıktı. Ahmet ve Salih Doğan tarafından öldürüldükten sonra gömülen İsmail Doğan'ın cesedi, sel suları nedeniyle ortaya çıkınca çocukları bu kez cesedi yok etmek için yakmaya çalıştı.

    Geçen 20 Şubat günü saat 23.00 sıralarında Salih ve Erkan Doğan kardeşler, babalarının cesedini çıkarırken jandarma tarafından suçüstü yakalandı. Karakolda verdiği bilgiler doğrultusunda gözaltına alınan Ahmet Doğan ile birlikte 3 kardeş, dün akşam saatlerinde Kovancılar Adliyesi'ne çıkarıldı. Savcılıkta verdikleri ifadenin ardından Erkan Doğan serbest bırakılırken, Ahmet ve Salih Doğan kardeşler, tutuklanma talebiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

    'ÖNCE BEN ATEŞ ETTİM, SONRA SALİH'

    Salih ve Ahmet Doğan kardeşler savcılıkta verdikleri ifadede babalarının anneleri, kızkardeşleri Maile ve diğer erkek kardeşlerine sürekli küfür ederek dövdüğünü iddia etti. Babasının annesini bıçakla tehdit ettiğini, kızkardeşinin de sevdiği erkekle olaydan bir gün önce kaçtığını anlatan Ahmet Doğan, babasının kız kardeşi ya da sevdiği adamı vurmak için amcasından silah istediğini belirterek şöyle konuştu:

    "Olay günü ben ve kardeşlerim, Erkan ile Salih dağa yaprak kesmeye gittik. Daha sonra babam keçileri otlatmak için dağa çıktı. Biz dağda yaprak kestiğimiz sırada babam yanımıza geldi. Biz yaprak keserken ben yük hayvanlarının peşinden köye geldim. Dönüşte av tüfeğini alarak geri döndüm. Bir süre daha çalıştık. Bu kez Erkan yük hayvanlarıyla köye gitti. Abim Salihle çalıştığımız yerde yalnız kaldık. Babamın olduğu yöne doğru biraz yürüdük. Babam da bize doğru geliyordu. Babama 5- 10 metre yaklaştık, babama elimdeki av tüfeği ile ateş ettim. Yaralanıp yere düştüğünü gördüm. Abim Salih de babam yere düştükten sonra tabancasıyla babamın kafasına ateş etti. Babam orada öldü."

    Salih Doğan da, kardeşi Ahmet Doğan'ın söylediklerini doğrulayarak, "Babam yıllarca ailemize hep küfür ederdi, annemi sürekli döverdi, tüm uyarmalarımıza rağmen beni ve diğer kardeşlerimi dinlemezdi" dedi. Olay günü kardeşi Ahmet'in av tüfeğiyle babasına ateş ettiğini Kaydeden Salih Doğan, ancak babasının ölmediğini ve can çekiştiğini görünce, tabanca ile kafasına ateş ederek öldürdüğünü anlattı.

    DHA

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ