Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Şişli'de Suriyeli kadınlara kapkaç şoku

    Olay dün saat 15:30 sıralarında Şişli Eskişehir Mahallesi Akağalar Caddesi üzerinde meydana geldi. Yanlarında biri bebek arabasında iki çocuk bulunan Suriyeli iki kadın yolun karşısına geçmek için beklerken kapkaça uğradı. Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polis ekipleri kapkaççıyı yakalamak için çalışma başlattı. Çantasında yaklaşık 1500 TL ve cep telefonu olan kapkaç mağduru kadın ifadesi için polis merkezine götürüldü.

    OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

    Kapkaç anı bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde yanlarındaki çocuklarla yolun karşısına geçmek için bekleyen kadınların yanına yaklaşan bir kişi uygun anı kolluyor. Bir süre kadınları izleyen kapkaççı, kadınlardan birinin yanına yaklaşıp elindeki çantayı alıyor. Çantası çalınan kadın hızla kaçan kapkapçının peşinden koşuyor. Kadının yanındaki küçük çocuk da annesinin peşinden gidiyor. Diğer kadın bebek arabasındaki çocuğu bırakıp annesinin peşine giden çocuğu alıp geri dönüyor. Olayı gören bazı vatandaşlar da kapkapçının peşinden koşuyor.

    "ÇOLUĞUMUZ ÇOCUĞUMUZ DIŞARIYA ÇIKAMIYOR"

    Mahalle sakini bir vatandaş "Dolapdere'de hırsızlık bitmiyor. Biraz önce Suriyeli bir kadının çantasını çaldılar, iki gün önce bir bakkalın parasını çaldılar. Bu olaylardan artık kurtulmak istiyoruz,çoluğumuz çocuğumuz dışarıya çıkamıyor devamlı çanta çalıyorlar" dedi. Mahalle esnafı Ahmet Ardıç da , "Ben burada oturuyordum gencin hanımefendinin elindeki çantayı kapmasıyla kaçması bir anlık olaydı. Arkasından koşalım dedik ama atı alan Üsküdar'ı geçtiği için yakalayamadık. Polise haber verdik inşallah yakalanır. Bu aralar bayağı bir sıklaştı bu olaylar. Tabi bunda cezaların caydırıcı olmaması da var cezaların biraz caydırıcı olmasıyla belki bu tür olayların geçilebilirdi" diye konuştu.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ