Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem CHP'li Tezcan Ergenekon kararını değerlendirdi

    CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP MYK sonrasında açıklamalarda bulundu. Yargıtay'ın Ergenekon kararı hakkında, 'Kumpas çöktü' diyen Tezcan, "Ergenekon ve Balyoz davasında hak kayıplarına uğrayanların haklarını verecek yasal düzenleme raflardan inmelidir" dedi.

    23 Nisan Resepsiyonu'nun iptal edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Tezcan, "Dün Karaman'da yaşananları gördük, çocukları koruması gereken iktidarın, vakıfları koruduğunu gördük. Bu anlayışın 23 Nisan'ı kutlamaya yüzü olmadığı için bayramlardan kaçıyorlar" dedi.

    "YOLSUZLUK YAPAN, SUÇ İŞLEYEN BAKAN KORUNACAK MI?"

    Dokunulmazlıklarla ilgili olarak, Anayasa'nın 83. maddesinin değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Tezcan, "Bakanları ve Başbakanları neden dokunulmazlık zırhı içinde koruyorsunuz. Yolsuzluk yapan, suç işleyen bakan korunacak mı? Sayın Davutoğlu terör örgütlerine yardım ve yataklıktan suç işledi" dedi.

    "KUMPAS ÇÖKTÜ"

    Yargıtay'ın Ergenekon kararı hakkında, 'Kumpas çöktü' diyen diyen Tezcan, "Ergenekon ve Balyoz davasında hak kayıplarına uğrayanların haklarını verecek yasal düzenleme raflardan inmelidir" dedi.

    "O DÖNEM HİÇBİR MAHKEME EVREN'İN SÖZÜYLE AYDINLARI TUTUKLAMADI"

    Tezcan, "Tarihimizde iki tane aydınlar bildirgesi var. Birisi Kenan Evren döneminde... Evren o dönemde bildiriye imza atanları vatan haini ilan etmişti. Evren dönemiyle şimdi yaşadığımız dönem arasında bir fark var... O dönem hiç bir mahkeme Kenan Evren'in sözüyle aydınları tutuklamadı" dedi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ