Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kötü hava koşullarının bir süredir etkili olduğu Ağrı ve çevresinde bugün saat 16.00 başlayan ve sağanak halinde 15 dakika boyunca süren yağış, kentte yaşamı tam anlamıyla felç etti. 15 dakika içinde metrekareye 20.2 kilogram yağış düşmesi sonucu alt yapı iflas edince cadde ve sokaklar suyla doldu. Tıkanan trafik nedeniyle araçlar zaman zaman yol alamaza oldu oldu. Yağmura dışarıda yakalanan vatandaşlar, caddenin karşısına dahi geçemedi.

İL İL HAVA DURUMU

KÜTAHYA'DA DA YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, dolu ve sağanak nedeniyle, çok sayıda ev ve iş yerinde su baskını meydana geldi.

İlçe merkezinde aniden başlayan dolu, bir süre sonra yerini sağanağa bıraktı. Etkili yağış yüzünden Moymul ve Ada mahalleleri başta olmak üzere, kentin bazı bölgelerindeki ev ve iş yerlerinde su baskını yaşandı.

Rögarların taşması ve yollarda biriken su nedeniyle ilçede araç ve yaya ulaşımı güçlükle sağlandı. Bazı bölgelerde yollarda bozulmalar da oluştu.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin su baskını yaşanan bölgelerde çalışmalarına başladığını belirtti.

Kendilerine ilk gelen bilgilere göre, yaklaşık 50 ev ve iş yerinde su baskını meydana geldiğini anlatan Güler, "İtfaiye ekiplerimiz, ihbarlar doğrultusunda su baskını yaşanan evlerde tahliye işlemlerini sürdürüyor. Tüm birimlerimiz, kuvvetli yağışı en az zararla atlatmamız için çalışmalarını aralıksız sürdürecek." diye konuştu.

AA-DHA