Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kurmuş olduğu ‘Kurban Yakalama Timi’ son hazırlıklarını yapıyor.

Tim bayram boyunca vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek. Kurban bayramlarının tartışmalı görüntülerine konu olan kaçan kurbanlık hayvanlar için çeşitli tedbirler alınıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi de kurduğu ‘kurban yakalama timi’ ile bayram boyunca vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet verecek.

Veteriner Hekim Murat Tolga Tosunoğlu, “Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak aldığımız önlemlerden biri de kurban yakalama ekibi. Ekip 5 kişiden oluşuyor. Kaçarak etrafa zarar veren kurbanları öncelikle araçla takip ediyoruz. Eğer iple yakalanamayacak bir durumdaysa hayvan enjektör yani uyuşturucu iğne atarak uyuşturup kontrol altına alıyoruz. Eğitimi ekibimize biz veriyoruz. Hayvana nasıl yaklaşılır, ne kadar mesafede nerede durulur, ne kadar dozda ilaç verilir gibi eğitimleri uygulayıcı arkadaşlara veriyoruz. 5 kişilik bir ekiple işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Gaziosmanpaşa ilçe sınırları içerisinde vatandaşlarımız böyle bir durumla karşılaşınca bize 444 04 67 numaralı çağrı merkezi numaramızdan ulaşarak ücretsiz olarak bu hizmeti alabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

GAZETE HABERTÜRK