Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Küçük Melih'in hayali gerçek oldu
    1

    Hayırseverlerin yardımlarıyla tedavisine başlanan ve kısa sürede büyük iyileşme gösteren lamellar iktiyozis hastası 8 yaşındaki Melih Gökalp'ın hayali gerçek oldu.

    2

    Küçük Melih, parkta ilk kez oyun oynamanın sevincini yaşadı.

    3

    Mardin'in Kızıltepe ilçesi İpek Mahallesi'nde ikamet eden ve halk arasında balık hastalığı olarak bilinen lamellar iktiyozis hastası olan 8 yaşındaki Melih Gökalp hayaline kavuştu.

    4

    "Küçük Melih'in dramı yürek burkuyor" haberinin ardından birçok vatandaş aileyi arayarak yardım sözü verdi.

    5

    Yapılan yardımlarla tedavisine başlanan Melih'in sağlık durumu gün be gün iyiye gidiyor.

    6

    Kısa sürede büyük iyileşme gösteren küçük Melih, ilk kez dışarı çıkarak kardeşleriyle parkta oyun oynamanın sevincini yaşadı.

    7

    Hep dışarı çıkmanın ve parkta oyun oynamanın hayalini kurduğunu anlatan Melih, bu hayalinin gerçekleşmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

    8

    Kardeşleri ve akranlarıyla parkta doyasıya oynayan Melih, artık kimsenin kendisinden korkmadığını, bundan dolayı kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi.

    9

    Melih, "Ben artık dışarıya çıkabiliyorum, çünkü birazcık iyileştim, çok iyi oldum. İlk kez parkta oyun oynama duygusunu anladım. Bundan çok çok mutluyum" dedi.

    10

    Krem kullanmadan önce vücudunun her yerinin çatladığını ve kanadığını söyleyen Melih, şuan durumunun iyi olduğunu belirtti.

    11

    Küçük Melih, "Tedaviye başlamadan önce ayaklarımın altı çatlıyordu ve yürüyemiyordum, şuan yürüyebiliyorum. Bana ilaç ve eşya gönderen herkese teşekkür ediyorum. Göndermeye devam etsinler" diye konuştu. (İHA)

    12
    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ