Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş (TÜLOMSAŞ), yaptığı duyuruda 40'ı en az lise mezunu, 10'u önlisans mezunu toplamda 50 işçi personel alımı yapacağını duyurdu. Peki TÜLOMSAŞ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? TÜLOMSAŞ personel alımı şartları nelerdir?

TÜLOMSAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TÜLOMSAŞ'ın internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda 40 adet Endüstri Meslek Lisesi-Teknik Lise mezunu ve 10 adet Meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunu olmak üzere toplam 50 kişinin işe alınacağı bildirildi.

Aynı zamanda açıklamada personel alımı başvurusu yapmak isteyen adayların, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmalarının gerekli olduğunu da açıkladı.

Adaylar, İŞKUR resmi sitesi üzerinden TÜLOMSAŞ 50 işçi alımı için başvuru yapabilecekler.

HANGİ BÖLÜMDEN KAÇ KİŞİ İŞE ALINACAK?

Endüstri Meslek Lisesi - Teknik Lise

MESLEK SAYI
TESVİYECİ 24
MOTORCU 10
ELEKTRİKÇİ 2
BOYACI (METAL) 2
SIHHİ TESİSATÇI 2
TOPLAM 40

Meslek Yüksek Okulu (Önlisans)

MESLEK SAYI
TESVİYECİ 8
ELEKTRİKÇİ 2
TOPLAM 10

TÜLOMSAŞ İŞE ALMA PROSÜDÜRÜ

“Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, kurumumuza ilk defa işçi olarak atanacak personelin şartları belirtilerek Türkiye İş Kurumundan talep edilmektedir. Türkiye İş Kurumu bu talebimizi karşılamak üzere söz konusu yönetmelik hükümlerini (merkezi sınav puanları ve diğer şartlar dahil) dikkate alarak işçi aday listesini oluşturarak şirketimize gönderir. Gönderilen adayları kurumuzun sınav komisyonu sözlü sınava tabi tutar. Başarılı olanlar göreve başlatılır.

TÜLOMSAŞ MAAŞ TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ