Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ndeki Pinyanişi aşireti lideri eski Milletvekili Macit Pirozbeyoğlu'nun Maliye Bakanlığı'nda gelir uzmanı oğlu, 31 yaşındaki Ahmet Pirozbeyoğlu ile Pınar Çallı, Ankara'da yapılan düğünle dünyaevine girdi. Çifte yaklaşık 400 bin TL değerinde para ve altın takıldı.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ndeki Pinyanişi aşiretinin önde gelen ismi, eski milletvekili Macit Pirozbeyoğlu'nun gelir uzmanı oğlu Ahmet Pirozbeyoğlu ile işadamı Naif Çallı'nın kızı Pınar Çallı evlendi. Gelin ve damadın sağdıçlığını Slehi aşiretinin önde gelenlerinden Alayı Atlı yaptı. Ankara'daki düğüne eski bakanlar;  Mehmet Salih Yıldırım, Hikmet Sami Türk, Şanlıurfa eski Milletvekili Mahmut Güneş, Bingöl eski Milletvekili Hüsamettin Korkutata, Hakkari eski Milletvekili Dr. Rüstem Zeydan, Pinyanişi aşiretinin Lideri Osman Zeydan'ın oğlu Necip Zeydan, işadamı Teoman Zeydan'ın yanı sıra Van, Hakkari ve Ankara'dan yüzlerce kişi katıldı. Düğüne katılan davetliler, damat Ahmet Pirozbeyoğlu'na 270 bin TL para , gelin Pınar Çallı'ya ise 130 bin TL değerinde altın taktı. Düğüne katılan davetliler Kürtçe ve Türkçe müzik eşliğinde halay çekti.

Sağdıç Alayı Atlı, düğünde eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra Hakkari, Van ve Ankara'dan çok sayıda davetillinin katıldığını belirterek, düğüne katılan bütün davetlilere teşekkür etti.