27 Nisan gecesi 'e-muhtıra' olarak tanımlanan bildiriyi yayınlayarak Türk siyasetinde bomba etkisi yapan Genelkurmay'ın internet sitesi Türkiye'nin ve dünyanın ilgi odağı oldu.

İç ve dış siyaset ile ilgili gündemi değiştiren birbirinden kritik bilgilerin "www.tsk.mil.tr" adresinden yayınlanmasının ardından
 internet ölçümü yapan siteler ziyaretçi sayısındaki yükselişi gözler önüne serdi.

İşte tsk.mil.tr'nin hitlerinin rekor seviyelere ulaşmasında sebep olan son gelişmeler...27 Nisan

'e-muhtıra' denilen bir bildiri siteye kondu. Cumhurbaşkanlığı serçim sürecinde yayınlanan bu bildiri Türk siyasetinde büyük tartışmalar yaşanmasına neden oldu. Bildiriden kısa süre sonra erken seçim kararı alındı ve Başbakan Erdoğan Org Büyükanıt ile Dolmabahçe Sarayı'nda basına kapalı ve hâlâ esrarını koruyan bir görüşme gerçekleştirdi.

24 Mayıs
 ABD savaş uçaklarının Türkiye'nin hava sahasını bir süreliğine ihlal ettiği internet sitesinden duyuruldu. Kamuoyunda büyük tepkiye yol açan bu ihlal sonrasında Türkiye ABD'ye resmi makamlar aracılığıyla bir nota verdi. ABD temsilcileri hava sahası ihlalinin 'kaza' olduğunu ve yeniden yaşanmayacağını açıkladı.

08 Haziran
Birbiri ardına yaşanan hain terör saldırılarının ardından, Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada, Türk halkının PKK eylemlerine karşı sivil irade göstermesi çağrısı yapıldı. Açıklamanın hemen ardından, Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği Türkan Saylan'ın öncüğlüğünde terör eylemlerini protesto eden "sessiz miting" düzenlenmesi kararı aldı.