Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, muhalefet partilerinin çözüm sürecine ilişkin tavrını eleştirerek, "Hiçbirinizin cesaret edemediği, hiçbirinizin altından kalkacağına inanmadığı, adım atmadığı, kenarlarda köşelerde gün geçirmeye çalıştığınız bir meselede, AK Parti bugün her türlü kararlılığı gösteriyor, Baldıran zehiri içmeye de iktidar kaybetmeye de hazırım ama bu terör belasından bu ülkeyi kurtaracağım diyorsa buna ayakta selam durmanız lazım" dedi.
Arınç, Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı'nda, siyasette en önemli unsurun teşkilatın gücü olduğunu söyledi.
Bütün teşkilatların gücünün önemli olduğunu ancak Ankara'nın en güçlü teşkilat olması gerektiğini vurgulayan Arınç, bu görevin bugüne kadar layıkıyla yerine getirildiğini belirterek teşkilat üyelerine teşekkür etti.

AK Parti kurulduğundan bu yana her geçen gün gücünün arttığını ifade eden Arınç, "Zaman zaman sendelemeler geçirdik ama hedefimizden hiç sapmadan daha güçlü şekilde bugünlere geldik" diye konuştu.  
Arınç, 3 seçimde oylarını artırarak iktidara gelen başka bir parti olmadığına işaret ederek, girdikleri ilk seçimde 11 milyon oy aldıklarını, son genel seçimde aldıkları oy sayısının 21 milyonu aştığını, her iki seçmenden birinin AK Parti'yi tercih ettiğini kaydetti.

Son seçimlerin ardından bir gazetede yer alan karikatürü hatırlatan Arınç, "Karikatürde Tayyip Bey babayiğit, ayakta, dimdik sağlıklı şekilde, karşısında iki tane süklüm püklüm duran adama soruyor, 'Söyleyin bakalım hanginiz bana oy verdiniz?' Haklı, her iki seçmenden birinin oyunu almış. Diyor ki: 'Hanginiz bana oy verdi?' Başı önde süklüm püklüm duranlardan biri Bahçeli, biri Kılıçdaroğlu" dedi.
Bunu kimseyi küçültmek için söylemediğini ancak karikatürün gerçekleri yansıttığını ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kemal Kılıçdaroğlu'na televizyonda mülakat yapan biri sordu: 'Yarın cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak Abdullah Gül aday olsa oy verir misiniz' dedi. Hemen atladı 'Elbette veririz' dedi. Demek ki 2 AK Parti'li aday olsa ve birinin adı Abdullah Gül olsa Kemal Kılıçdaroğlu ona oy verecek. Olur olmaz, orası ayrı bir şey. Ama AK Parti'li adaydan birisine oy verebileceğini söylüyor, Allah söyletiyor be kardeşim kendine kalsa söyler mi? Gönlünden geçiyor, 'veririm' diyor, karikatür aynen gerçekleşiyor. Biz bu noktadayız.
Bakmayın şimdi dışarıdan bağırıp çağırdıklarına, ağız dolusu hakaret ve küfür ettiklerine. Millet onların haline gülüyor aslında." 
Muhalefete "30 yıldır, 40 yıldır, 50 yıldır bu ülkeyi idare etme namına ne yaptınız? Hayır namına ne işlediniz, doğruluk, güzel adına ne hangi işleri yaptınız" diye soran Arınç, AK Parti Hükümeti'nin Türkiye'nin müzmin belası, kronik hastalığı terörü çözmek için attığı adımlara karşı çıkılmasını eleştirdi. 
Arınç, "Hiçbirinizin cesaret edemediği, hiçbirinizin altından kalkacağına inanmadığı, adım atmadığı, kenarlarda köşelerde gün geçirmeye çalıştığınız bir meselede AK Parti bugün her türlü kararlılığı gösteriyor, Baldıran zehiri içmeye de iktidar kaybetmeye de hazırım ama bu terör belasından bu ülkeyi kurtaracağım diyorsa buna ayakta selam durmanız lazım."


AA