Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Başbuğ'dan tahliye sonrası ilk tweet,İlker Başbuğ Twitter hesabında yarın Beşiktaş'taki #sessizciglik eylemine katılacağını açıkladı

    AHT

    İlker Başbuğ, Twitter hebasından saat 23.08'de paylaştığı mesajda, "Yarın (cumartesi günü) saat 13:00de Beşiktaş'taki #sessizciglik eylemine katılıp halen tutsak olan silah arkadaşlarıma destek olacağım. Peşinden Kanyon AVM'de düzenlenecek "Er Mektubu Görülmüştür" kitabının imza törenine katılacağım" dedi.

    Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, saat 20.40'da Silivri Cezaevi'nden tahliyesinin ardından yaptığı açıklama sonrası konvoy halinde Fenerbahçe Orduevi'ne gitti. Avukatı İlkay Sezer, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindekilerle saat 22.30 sıralarında Fenerbohçe Orduevi'ne gelen Başbuğ'a, ellerinde Türk bayrakları ile bekleyen kalabalık grup sevgi gösterisinde bulundu. Aracın orduevine girişi sırısanda Başbuğ kalabalığa el sallayarak karşılık verdi. Kalabalık geç saatlere orduevi önünde bekleyişini sürdürdü.

    BAŞBUĞ TWITTER'DAN MESAJ PAYLAŞTI

    Bu arada İlker Başbuğ, Twitter hesabından 21.01-23.09 saatleri arasında paylaştığı mesajlarında şunları yazdı: "Bugün buradaysam, yüce milletimizin bize gösterdiği destek sayesinde buradayım. Benim ve arkadaşlarımın elleri tertemiz. Biz sadece adalet istiyoruz. Benim gibi suçsuz arkadaşlarımın da en kısa zamanda hürriyetine kavuşacaktır. Bu gerçekleşmezse benim serbest kalmamın hiçbir anlamı kalmaz. Özel yetkili mahkemeler çukura gömülmüştür. Yargı alanında ayakta kalan tek kurum Anayasa Mahkemesi'dir. Adaletin gerçekleşmesi için görev başında nasıl mücadele ettiysem dışarıda bulunduğum sürede de devam edeceğim.

    Yarın saat 13:00de Beşiktaş'taki #sessizciglik eylemine katılıp halen tutsak olan silah arkadaşlarıma destek olacağım. Peşinden Kanyon AVM'de düzenlenecek "Er Mektubu Görülmüştür" kitabının imza törenine katılacağım."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ