Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Olay dün saat 16.30 sırasında Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servis girişinde meydana geldi. Acil Servis önüne elindeki çantayı atıp, yola doğru koşmaya başlayan kadın hastane önünde kısa süreli panik yaşanmasına neden oldu. İhbar üzerine bölgeye Asayiş, Terörle Mücadele ve Güvenlik Şube ekipleri sevk edildi.

İHA'nın haberine göre, güvenlik görevlileri tarafından engellenmek istenen kadın önce kaldırım kenarında bulunan bir taşı güvenlik görevlileri attı, ardından ise Güllük Caddesi’nden geçen araçların önüne atlayıp, trafiği kapattı. İsminin Ş. A. olduğu öğrenilen ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen kadın cadde ortasında Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okumaya başladı.

Uzun süre Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni ve İstiklal Marşı’nı okuyan Şebnem A. güvenlik görevlileri ve polisler tarafından Acil Servis içerisine götürülüp, iğneyle sakinleştirildi. Şebnem A'nın Acil Servis önüne attığı çanta ise bomba imha uzmanı tarafından incelendi. İnceleme sonucu çantada her hangi bir olumsuzluk olmadığının belirlenmesinin ardından cadde yeniden araç ve yaya trafiğine açıldı. Tüm bunlar yaşanırken hastane içerisinde bulunan vatandaşlarda yaşananları pencerelerden meraklı gözlerle izledi.