Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Kütahya, Afyonkarahisar, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu, güneydoğu kesimlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Marmara'nın doğusu (Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul'un doğusu ve boğaz çevresi) ve Batı Karadeniz'de (Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2),Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

İSTANBUL İÇİN HAVA DURUMU UYARISI

Metetoroloji genel müdürlüğü tarafından İstanbul il geneli için öğle saatlerinden itibaren sağanak yağış uyarısı yapıldı. Beklenen yağış saat 15.00 sıralarında İstanbul'un batı ilçelerinde başladı.

İstanbul Sarıyer'de sel riski

Son RADAR ve Uydu görüntüleri ve gerçekleşen yağışlar dikkate alındığında İstanbul'un Sarıyer ilçesinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu ilçede; köprü, menfez vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir.

İSTANBUL'DA YAĞIŞLAR HANGİ SAAT ARALIĞINDA OLACAK?

Meteoroloji'nin "İstanbul'daki Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!" uyarısında yağış için verilen saat aralığı 06.09.2018 00:00-06.09.2018 12:00 olarak yer almakta.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ