Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

İzmir Emniyeti Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, Örnekköy Mahallesi'ndeki lüks sitede bulunan dairede sahte alkollü içki üretildiği bilgisi üzerine hareket geçti. Daireye operasyon düzenleyen ekipler, yaptıkları baskında daireyi sahte içki imalathanesine dönüştürülmüş halde buldu.

ÜRETİLEN İÇKİLER BURSA'YA GÖNDERİLMİŞ

Sitenin otoparkında bulunan panelvan araçta yapılan aramalarda da, çok sayıda sahte alkollü içki ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan S.Ü. ile Ç.G., ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Yapılan sorguda, üretilen sahte içkilerin Buca ilçesindeki depoda saklandığı bilgisi üzerine, burada da arama yapıldı.

ÇİKOLOTA KOLİLERİYLE KAPATILMIŞ

Araçta, dairede ve depoda yapılan aramalarda, bir kısmı piyasaya sürülmek üzere şişelenmiş 1 ton sahte rakı, votka, viski ve cin ele geçirildi. Şüphelilerin, ürettikleri sahte içkileri Buca'daki depoya götürürken, polis kontrolüne yakalanmamak için, içinde sahte içki olan kolilerin etrafını çikolata kolileriyle kapattıkları belirlendi. Karşıyaka'daki lüks siteyi imalathane haline getirebilmek için de yaklaşık 500 bin TL'lik harcama yaptıkları ve daireye de her ay 3 bin TL kira verdikleri bildirildi. 

Şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor.